Челси записа изненадваща загуба в 4-ия кръг на Висшата лига. „Сините" паднаха от Евертън на „Гудисън парк" с 0:1.

Поражението е първо за Жозе Моуриньо във Висшата лига след завръщането му при „сините".

Единственото попадение в мача падна в продължението на първата част чрез Нейсмит.

Официален дебют с екипа на Челси записа Самуел Ето'о. Камерунецът започна като титуляр, на мястото на Фернандо Торес. Ел Ниньо се появи в игра 20 минути преди края на мача.

Срещата започна равностойно. В 5-ата минута Самуел Ето'о създаде първата опасност в мача след като засече с глава центриране на Раширеш, но топката мина над гредата. В 29-ата минута камерунецът се отчете с уникален пропуск. Хаурд подари топката на Шюрле, който намери непокрития Ето'о. Камерунецът се засуети с удара и притичалият Гарет Бари изби топката.

Последваха още няколко пропуска за „сините". Мата и Иванович обаче бяха главните виновници за нулевото реми след като не се разписаха от чисти позиции.

В последните секунди на продължението на първата част, домакините успяха да вкарат. Озмън центрира към Йелавич, който опита да стреля, а Нейсмит я довкара за 1:0.

През втората част Челси наложи тотален натиск. Хауър обаче беше непробиваем в този мач, спасявайки опасни положения на Ето'о, Торес и Азар.

След този мач Челси е на 6-ото място със 7 точки. Евертън пък е на 9-ата позиция с 6 пункта.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 1:0
1:0 Нейсмит 45+1'

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Джагиелка, Бейнс, Дистин, Бари, Озмън, Коулман, Баркли, Нейсмит (89 - Стоунс), Миралас (91 - Деулофеу), Йелавич (66 - Макарти)

ЧЕЛСИ: Чех, Коул (69 - Торес), Тери, Иванович, Луиш, Микел, Рамиреш, Азар, Ето'о, Мата (57 - Оскар), Шюрле (57 - Лампард)