Още в първия си мач под ръкодството на мениджъра Шон Дайш застрашеният от изпадане тим на Евертън изглеждаше по коренно различен начин.

"Карамелите" изиграха много силен двубой и победиха лидера в класирането в Премиър лийг Арсенал с 1:0 на своя "Гудисън Парк". Единственото попадение реализира Джеймс Тарковски в 60-ата минута.

Шон Дайш обеща Евертън да избегне изпадане от Висшата лига

То би било първо от 72 години насам

Успехът изкачи "карамелите" над зоната на изпадащите и даде надежди на феновете, че тимът ще се спаси от изпадане.

Това бе едва четвърта победа на "карамелите" от 21 мача за първенството.

Евертън показа характер и огромно желание за успех още в първите минути на мача, като мениджърът Дайш бе заложил на тактическа система 4-4-1-1, като в предни позиции бе само Доминик Калвърт-Люин, а зад гърба му помагаше Абдулай Дукуре.

Домакините създадоха напрежение пред вратата на Арсенал около 20-ата минута, когато изпълниха няколко поредни корнера. След половин час игра Калвърт-Люин не игра добре с топката от добра позиция, а в следващата атака удар на Дукуре с глава излезе в аут. "Артилеристите" отговориха с шут на Букайо Сака, който бе отклонен.

Веднага след началото на втората част Идриса Гей от Евертън получи шанс и нанесе хубав удар в ъгъла, но Аарън Рамсдейл направи чудесно спасяване, преди да бъде маркирана засада на Калвърт-Люин.

Точно след час игра Тарковски скочи най-високо от всички в малкото наказателно поле при невероятна борба за топката и отблизо я насочи в левия ъгъл на вратата, като не остави шанс на Рамсдейл.

Арсенал се опита да реагира, но това не беше денят за лидера от Лондон. Стигна се до някои разърквания пред вратата на английския национал Джордан Пикфорд и далечен неточен удар на Олександър Зинченко. В добавеното време отново украинецът стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

С ценната победа Евертън събра 18 точки и се изкачи до 17-о място в класирането, Арсенал остава на върха на Висшата лига, но Манчестър Сити може да съкрати аванса на лондончани утре в мача си срещу Тотнъм.