Евертън поднесе безкрайно неприятна изненада на Манчестър Сити, надигравайки го в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Гудисън Парк" завърши при резултат 4:0 в полза на "карамелите".

Точни за тях бяха Ромелу Лукаку, Кевин Миралас, Том Дейвис и Адемола Лукман.

Снимка 273063

Притежанието на топката в голяма част от мача беше в полза на гостите, но домакините нанесоха четири сензационни и доста тежки за Хосеп Гуардиола и компания удара при контраатаките си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Евертън - Манчестър Сити

"Небесносините" с 4 победи в последните си 5 мача на всички фронтове

Гостите бяха абсолютен фаворит за успеха в този мач, макар че в Ливърпул по традиция не се играе никак лесно.

Тимът от Манчестър бе успял да спечели две от последните си три визити на "карамелите", но днес нямаше подобен шанс.

Хосеп Гуардиола призна: Част от идеите ми са неприложими на Острова

Пеп призна: Част от идеите ми са неприложими на Острова

"Все още свиквам с моите футболисти"

След тежък период, Сити успя да запише 4 победи в последните си 5 мача от всички турнири и по този начин отборът отново влезе в ритъм, преди началото на днешния двубой.

Мърсисайдци пък бяха без победа срещу този противник в последните си 7 мача, като тимът бе записал 3 ремита и 4 загуби в тези срещи.

Иван Ракитич пред изненадващ трансфер в Манчестър Сити

Сензация: Ман Сити краде титуляр на Барселона

Хърватските медии убедени в истинността на сделката

Преди това тимът от "Гудисън" бе спечелил 6 от 8 мача срещу този опонент и определено бе "черна котка" за манчестърци.

Така стана и в днешната битка.

Манчестърци трябваше да стигнат до успеха на всяка цена, но не съумяха да го направят и считано към момента изостават от лидерите в подреждането.

Снимка 273058

Резултатът днес бе открит в 34-ата минута, след класическа атака на ливърпулци и грешка в защитата на Сити.

Клиши не успя по възможно най-добрия начин да противодейства на Миралас, който проби и пусна топката към включващия се на скорост Лукаку, който с премерен изстрел не остави шансове на Браво - 1:0.

Снимка 273065

Въпреки неистовите опити на гостите, преди почивката те не успяха да затруднят максимално Роблес.

Само 70 секунди след подновяването на играта, Миралас получи кълбото на границата на засадата, овладя го и го прати в мрежата за 2:0, поставяйки безкрайно показателен израз на лицето на мениджъра на гостите Хосеп Гуардиола.

Снимка 273054

Извършените от Пеп смени не доведоха до очаквания резултат, въпреки че тимът рискува и заигра с цели 6-има атакуващи състезатели в средата на терена и предни позиции.

Нещо повече - в 79-ата минута Том Дейвис ознаменува добрата си игра с попадение за 3:0, пратило "гражданите" в категоричен нокаут.

Друг дебютант - Лукман пък се разписа в продължението на двубоя за крайното 4:0!

Равносметката - победа за Евертън и успех за Куман срещу бившия му съотборник в Барселона.