56′

Жълт картон за Холгейт.

Снимка 273051

55′

Евертън се прибра в собствената си половина. Инициативата е в краката на състезателите на Сити.

54′

Футболистите на Сити опитват заучена ситуация. Не им се получава.

47′

ГООООООЛ!!! 2:0 за Евертън! Попадение на Миралас!!!

46′

Неуспешен изстрел на Де Бройне.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

42′

Поредица сблъсъци по цялата дължина на терена.

38′

Силен, далечен изстрел на Стърлинг. Гол няма.

Снимка 273058

37′

Агуеро не успява да се разпише от непосредствена близост.

34′

ГОООООЛ!!! Ромелу Лукаку бележи за 1:0! Страхотна акция на домакините в мача, след грешка на Клиши!

Снимка 273065

29′

Де Бройне стреля от свободен удар, топката рикошира в стената, като останаха известни съмнения за игра с ръка на футболист в тъмносин спортен екип.

27′

Пропуск на Давид Силва, останал очи в очи със стража на съперника.

25′

Точен изстрел от въздуха на Стърлинг, Роблес лови.

19′

Спорно отиграване на Клаудио Браво, който все пак успява да прати топката далеч от наказателното си поле.

13′

Повторенията на ситуацията от преди няколко секунди показват, че Роблес действително препъва Стърлинг в пеналта. Дузпа по-скоро имаше!

12′

Стърлинг е повален в наказателното поле, но Марк Клатенбърг не сигнализира за нарушение на правилата.

9′

Миралас бележи за 1:0, но... флагът на страничния съдия е вдигнат! Засада!

8′

Затишие на терена, което едва ли се нрави особено много на феновете...

Снимка 273052

5′

Първи опит на гостите да "погледнат" към половината на съперника си. Саня подава към Агуеро, който не успява да стреля.

4′

Сити изглежда ще очаква своя шанс на контраатака, поне на този начален етап от развитието на срещата.

3′

Натиск на мърсисайдци, до сериозни положения пред Браво все още не се стига.

2′

Опасност за гостите още в началото на мача, Миралас обаче се засуети и не успя да се възползва от така създалата се ситуация.

1′

Лукман Гарсия

Евертън приема Манчестър Сити в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Гудисън Парк" стартира в 15:30 часа.

Гостите са абсолютен фаворит за успеха в този мач, макар че в Ливърпул по традиция не се играе никак лесно. Все пак тимът от Манчестър е успял да спечели две от последните си три визити на "карамелите".

Хосеп Гуардиола призна: Част от идеите ми са неприложими на Острова

Пеп призна: Част от идеите ми са неприложими на Острова

"Все още свиквам с моите футболисти"

След тежък период, Сити успя да запише 4 победи в последните си 5 мача от всички турнири и по този начин отборът отново влезе в ритъм.

Мърсисайдци са без победа срещу този противник в последните си 7 мача, като тимът е записал 3 ремита и 4 загуби в тези срещи.

Иван Ракитич пред изненадващ трансфер в Манчестър Сити

Сензация: Ман Сити краде титуляр на Барселона

Хърватските медии убедени в истинността на сделката

Преди това тимът от "Гудисън" бе спечелил 6 от 8 мача срещу този опонент и определено бе "черна котка" за манчестърци.

Манчестърци трябва да стигнат до успеха на всяка цена, тъй като при тези обстоятелства отборът може да се бори за титлата, но ако постигне негативен резултат, тогава ще изостава сериозно от лидера в подреждането.