Евертън прегази Уигън с 4:0 на своя „Гудисън Парк". Домакините поведоха в 26-ата минута с гол на бразилския нападател Жо. Лиън Озмън проби отдясно и центрира към кариоката, който с левия крак стреля в долния десен ъгъл на Къркланд за 1:0. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна вихрено за „сините" от Ливърпул, които в рамките на четири минути отбелязаха две попадения. Отново пробив по десния фланг, но този път на Тони Хибърт завърши с центриране в наказателното поле. Нападателят Маруане Фелайни шутира с десния крак в долния ляв ъгъл, удвоявайки преднината в 47-ата минута.

Голмайсторът беше в основата на третия гол, който стана факт в 51-ата минута. Фелайни шутира с левия крак от границата на наказателното поле, принуждавайки Къркланд да боксира. Топката попадна в автора на първото попадение Жо, който я прати ниско в средата на вратата за класическото 3:0.

„Карамелите" продължиха да доминират и заслужено достигнаха и до четвърти гол. Отново мощен удар на Фелайни накара Къркланд да предпочете да избие, вместо да опита да хване кълбото. То попадна в краката на асистента за първия гол Лиън Озмън, който с десния крак я прати в долния десен ъгъл за крайното 4:0.

След попадението домакините отстъпиха инициативата на Уигън, но гостите нямаха сили дори за почетен гол, като застрашаваха Тим Хауърд. Мениджърът на Евертън Дейвид Мойс пък даде почивка на трима от основните си футболисти в последните двадесетина минути.

Евертън - Уигън 4:0 (1:0)

1:0 Жо (26 мин)
2:0 Фелайни (47)