Футболистите на Евертън постигнаха впечатляващ успех с разгромното 4:0 срещу състава на Съндърланд. Интересното в случая е, че всички попадения паднаха през втората част на стадион „Гудисън парк". Силен мач за „карамелите" направи полузащитникът Магайе Гай.

Отборът на Евертън започна срещата доста добре. Още с първите минути на днешната среща си пролича че тимът, воден от Дейвид Мойс ще търси пълния успех.

Гостите от Съндърланд бяха групирани по чудесен начин и успяваха да се справят с набезите на Джеймс Макфадън и компания. „Черните котки" очакваха своя шанс на контраатака. Големият липсващ за състава на „карамелите" бе Никица Йелавич, който бе заменен от аржентинеца Денис Стракуалурси.

Първият шанс в днешната среща се откри за домакините в 28-ата минута.  Тогава чудесно двойно подаване между Гай и Пиенар завърши с  удар на последния, който мина на сантиметри от горната странична греда на Симон Миноле.

До края на полувремето отборът от градът на „Бийтълс" имаше още няколко възможности, но Майкъл Търнър и Килгалон оставаха стабилни.

Втората част на мача започна с активизиране в редиците на Съндърланд. Момчетата на Мартин О'Нийл започнаха да държат топката повече, като по този начин спечелиха и по-осезаемо  териториално предимство.

Увлечени в атаките си към вратата на Тим Хауърд, „черните котки" занемариха играта в защита и съвсем заслужено бяха наказани с гол в 52-ата минута. Тогава най-добрият в състава на „карамелите" Магайе Гай отбеляза първия си гол за Евертън. Асистенциятя бе дело на Лион Озмън.

Гостите отговориха мигновено с атаки на Маклийн и Себастиян Ларсон, но вместо да стигнат до изравнително попадение момчетата на Мартин О'Нийл инкасираха втори гол. Стивън Пиенар завърши по подобаващ начин класическа контра атака на домакините и не пропусна да направи резултата 2:0.

И докато футболистите на Съндърланд подновяваха играта от центъра, Лион Озмън направи резултатът класически с красиво попадение.

Не след дълго последва и гол номер четири. Негов автор стана Виктор Аничебе, който се разписа в мрежата на безпомощния Миноле, само 3 минути, след като се появи на терена.

С днешната си победа, футболистите на Дейвид Мойс събраха 47 точки, които отреждат на „карамелите" седмо място. Отборът на Съндърланд остава девети с 42.

ЕВЕРТЪН-СЪНДЪРЛАНД  4:0

1:0 Магайе Гай (52'), 2:0 Пиенар (75'), 3:0 Озмън (76'), 4:0 Аничебе(81')

Стадион: „Гудисън парк"

Съдия: Кевин Френд

ЕВЕРТЪН: 24. Хауърд, 18. Невил(84-Колмън), 5. Хейтинга, 6. Ягиелка, 2. Хиберт, 19. Гай, 25. Фелайни(78-Аничебе), 21. Озмън, 22. Пиенар, 14. Макфадън(65-Дренте), 11. Сртакуалурси

СЪНДЪРЛАНД: 22. Миноле, 2. Брадзли(58-Ричърдсън), 4. Търнър, 12. Килгалон, 14. Колбек, 7. Ларсон, 15. Воън(76-Уикъм), 6. Кетърмоул(68-Донг Вонг Жи), 23. Маклийн, 8. Гарднър, 28. Сасеньон