Арсенал загуби от Евертън в битката между двата тима от програмата на 33-ия кръг в английското футболно първенство.

За жалост на своите фенове пред телевизионните екрани, лондончани и техните съперници не предложиха очакваното вихрено дерби на "Емиратс".

Все пак гостите се добраха до ценния успех с автогол на Бернд Лено в 76-ата минута.

Снимка 528428

Източник: Twitter

Двубоят премина през редуване на надмощие за всеки от съставите, като Арсенал започна добре, но втората част от първото полувреме бе по-скоро в полза на съперника.

Обратното се случи през втората част, в която Евертън започна на по-високи обороти, но постепенно преотстъпи инициативата на домакините.

В 39-ата минута ливърпулци пропуснаха отлична възможност да стигнат до откриване на резултата.

Бе отсъден свободен удар в близост до пеналта на "артилеристите", като с изпълнението се зае Гилфи Сигурдсон. Неговият чудесен изстрел обаче срещна напречната греда.

Снимка 528426

След паузата пък се стигна до едно от спорните положения в срещата.

При него реферът Мос първоначално посочи бялата точка за фаул в наказателното поле на Евертън, но след разглеждане на ситуацията посредством системата ВАР, решението му беше отменено.

Снимка 528429

Причината - не липсата на нарушение в пеналта, а засада на футболист на Арсенал в процес на стартиране на атаката за домакините.

Така или иначе дузпа нямаше, колкото и това да не се понрави на състезателите на лондонския клуб.

За да бъде разочарованието им пълно, 14 минути преди изтичането на редовното време вратарят на Арсенал Бернд Лено си отбеляза злощастен автогол.

Снимка 528427

Ричарлисон осъществи продължителен пробив по десния фланг и центрира остро, Лено опита да избие, но топката се удари в краката му, промени траекторията си и влезе в мрежата за 0:1.

Промяна в резултата нямаше и така Евертън най-сетне сложи край на серията си от равенства в шампионата.

Със спечелените три точки "карамелите" остават на 8-ата позиция, но вече са само на точка от седмия. Арсенал е 9-и, но може да бъде изместен още преди края на текущия кръг.

Артета: Шефовете ни се извиниха заради казуса със Суперлигата