Евертън победи Челси с 1:0 във Висшата лига. Така "карамелите" записаха безценен успех в битката за оцеляване.

Ричарлисон отбеляза единствения гол малко след почивката, а с решаващ принос за успеха бе вратарят Джордан Пикфорд.

Маунт създаде първата опасност в двубоя, стреляйки от дистанция, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Домакините отговориха с акция на Гордън, който преодоля двама бранители, напредна много добре и шутира с левия крак, но не уцели вратата.

Тотнъм победи Лестър с 3:1 във Висшата лига

Тотнъм продължава битката за топ 4

Хюн Мин Сон се отличи с 2 гола и асистенция

Евертън започна вихрено второто полувреме. В 47-ата минута Ричарлисон блокира подаване на Аспиликуета, след което Грей продължи към бразилеца, който откри резултата с удар в далечния ъгъл на Менди. Веднага след това Миколенко пропусна да удвои от отлична позиция.

Пет минути преди края Грей пропусна да реши всичко, след като ударът му премина на сантиметри от целта. В продължението на двубоя Пикфорд спаси по великолепен начин удар на Ковачич отблизо и Евертън стигна до жизненоважната победа.