Отборът на Евертън постигна първата си победа от три мача във Висшата лига, след като се наложи над госта си Борнемут с 2:0.

Първото попадение в срещата бе реализирано от Курт Зума, който се разписа с глава през вторите 45 минути на двубоя. Три секунди преди края на 5-минутното продължение Калвърт-Люин вкара за 2:0.

Мачът от 22-ия кръг на Премиършип премина предимно под превъзходството на ливърпулци, но съвсем не започна по този начин.

В началните минути от двубоя на терена гостите бяха тези, които диктуваха темпото на игра и редуваха атака след атака в половината на своите опоненти.

Фархад Мошири: Не съм доволен от позицията ни в класирането, Силва беше риск

Босът на Евертън: Не съм доволен от позицията ни в класирането, Силва беше риск

Бизнесменът вложи сериозни средства в клуба

В резултат на това се стигна и до удар в очертанията на вратата на Евертън, а малко след това бе намерена и рамката зад Пикфорд, след като дясната греда спаси тима от попадение във вратата.

Преди почивката над "Гудисън Парк" се изсипа истински порой, а заедно с промяната в климатичните условия дойде и такава в играта, като футболистите в сини екипи натикаха съперника си в половината му и дори се стигна до изстрел на Кийн в горната греда.

Снимка 399931

Източник: Twitter

През второто полувреме гостите по-скоро заложиха на игра на контраатака, като съвсем не изглеждаха построени както през първото полувреме.

В 61-ата минута бе реализирано и първото попадение в срещата.

Дин напредна по левия фланг на атаката на домакините и центрира, Зума се извиси над всички и не остави шансове на Бегович, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Минути преди края на мача Ричарлисон пропиля не едно, а цели две интересни положения за тима си, като не съумя да се разпише от близка дистанция.

Снимка 375248

Източник: EPA/БГНЕС

Три секунди преди края на 5-минутното продължение на мача Калвърт-Люин се разписа за крайното 2:0.

Така Евертън зарадва с успех феновете си за първи път от три мача насам, като победите на отбора през сезона в Лигата до момента са 8, при 6 равенства и също 8 поражения. Те отреждат на "карамелите" 10-ата позиция във временното класиране. Борнемут е под номер 12.