Отборът на Арсенал допусна загуба с 0:1 като гост на Евертън в днешния двубой от 32-ия кръг във Висшата лига.

Това е трети пореден успех за домакините, които преди това се справиха с Челси и Уест Хем.

Снимка 416746

Източник: БГНЕС

Резултатът беше открит още в десетата минута от "карамелите". Фил Анелка овладя отскочила топка в наказателното поле и без много да се замисли директно стреля към левия ъгъл на вратата, промушвайки кълбото в мрежата за 1:0.

"Топчиите" така и не успяха да отвърнат по подобаващ начин на пресата, която съперникът им упражняваше и е цяло чудо, че не допуснаха още едно попадение до края на мача.

Снимка 416743

В 72-ата минута, Гилфи Сигурдсон пробва да изненада Лено с удар отблизо, но шутът му не затрудни вратаря на "артилеристите". Само 120 секунди след това, Ричарлисон беше на косъм от удвояването на резултата, но топката профуча покрай страничния ляв стълб.

След тази загуба, Арсенал запазва временното четвъртото място с актив от 63 точки, докато Евертън е девети с 46.