Отборът на Евертън надигра госта си Уест Бромич Албиън, в срещата между двата тима от 28-ия кръг на английското футболно първенсто.

Ливърпулци се наложиха с категоричното и "чисто" 3:0.

Точни в полза на победителите бяха Кевин Миралас, Морган Шнайдерлин и Ромелу Лукаку. За гола на втория асистира именно белгийският гигант.

Самият Лукаку бе в основата на почти всичко по-интересно за тима си в нападение, като беше замесен във всяка втора атака на отбора.

Домакините притежаваха топката през по-голямата част от времето, като до почивката вече водеха с 2:0.

Ромелу Лукаку преподписа с Евертън

Новината ще бъде обявена скоро

Миралас откри резултата след 39 минути игра, а в продължението на първата част Шнайдерлин се разписа отново за "сините".

След почивката домакините изчакваха възможност основно на контратаака, което занижи качеството на предложения футбол и резултатът остана непроменен чак до последните минути на двубоя.

В 82-ата домакините стигнаха до "класиката", като тя бе оформена именно от Ромелу Лукаку.

След успеха си, във временното класиране Евертън разполага с актив от 47 точки - две по-малко от 6-ия Манчестър Юнайтед. Уест Бромич остава под номер 8.