Евертън успя да обърне гостуващия Астън Вила с 2:1 в мач от 24-яи кръг на Висшата лига. По този начин „карамелите" изместиха Тотнъм от петата позиция. Спърс отново не убедиха и завършиха наравно 1:1 като гости на Хъл Сити.

Вила започна добре на „Гудисън Парк" и Леандро Бакуня откри за бирмингамци в 34-ата минута. След почивката обаче ливърпулци натиснаха сериозно и в крайна сметка стигнаха до пълен обрат след попадения на Нейсмит (74') и Миралас (85'). Алескандър Тонев влезе като смяна за Вила в 87-ата мин, но времето бе твърде малко, за да покаже нещо.

Тотнъм пък успя да издрапа до реми 1:1 в Хъл. Шейн Лонг изведе „тигрите" напред в 15-ата мин, а Паулиньо изравни в 61-ата.

Фулъм пък бе съсипан с 0:3 у дома от Саутхемптън и вече е на последното място в класирането. От там се отлепи Кардиф Сити, след успеха си с 2:1 над Норич. Победата донесоха Крейг Белами и новото попълнение Кенуайн Джоунс  за 120 секунди между 49-ата и 51-ата минути.