Отборът на Челси очаквано осигури участието си в полуфиналната фаза от надпреварата в турнира за Купата на Лигата в Англия.

Лондончани надиграха с минималното 1:0 състава на Борнемут и ще спорят за място във финала на турнира.

Снимка 380409

Източник: Twitter

В герой за столичани се превърна Еден Азар, който не стартира сред титулярите, но влезе в мача като резерва и се възползва по чудесен начин от открила се възможност за реализиране на попадение едва шест минути преди последния съдийски сигнал в мача.

Домакините започнаха в по-различен от обичайния си състав, като по всяка вероятност мениджърът на тима Маурицио Сари възнамеряваше да съхрани силите на някои от лидерите си през сезона.

Снимка 376171

С Канте, Педро и Азар на пейката обаче играта на Челси не вървеше преди паузата и след почивката дойде време за промени.

След като те бяха извършени, разликата в представянето на тима бе осезаема. Футболистите на Челси се втурнаха в прдни позиции и очаквано стигнаха до така чакания през целия двубой откриващ гол.

Той бе реализиран от Азар в 84-ата минута на срещата, като благодарение на него съставът се класира за полуфиналите в надпреварата.

Арсенал загуби от Тотнъм с 0:2 и беше елиминиран от турнира за Купата на Лигата в Англия

Тотнъм взе сладък реванш срещу Арсенал и продължава на полуфинал за Купата на Лигата