Арсенал загуби от Тотнъм в четвъртфинален мач от турнира за Купата на лигата на Англия.

Двубоят на стадион "Емиратс" завърши при резултат 0:2. Точни за победителите бяха Сон и Деле Али.

Снимка 392880

Източник: БГНЕС

"Шпорите" имаха да си връщат за поражението в първенството тук, дошло в началото на месеца. Тогава момчетата на Маурисио Почетино допуснаха пълен обрат и загубиха с 2:4.

Днес те взеха сладък реванш за тази си грешна стъпка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арсенал - Тотнъм 0:2, гол на Деле Али!

Сблъсъкът стартира в 21:45 часа

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните множество положения и пред двете врати. Бе отбелязан обаче само един гол - в полза на гостуващия състав.

Арсенал започна силно полувремето, като Мхитарян бе във вихъра си. Футболистът на "артилеристите" не спираше да тормози капитана на Тотнъм в този мач Дани Роуз, който на няколко пъти се видя принуден дори да го фаулира.

Една от първите по-чисти възможности за отбелязване на гол се откри пред Рамзи, който получи страхотно извеждащо подаване, но изстрелът му не попадна в очертанията на вратата.

Последва също добро извеждане на Мхитарян очи в очи с Газанига, но вратарят на гостите спаси, като шутът на Мхитарян попадна в тялото му.

Резултатът беше открит в 20-ата минута, когато Сон получи пас като по конец по десния фланг на атаката на "шпорите", овладя кълбото и с мощен изстрел го прати по труден за спасяване начин в мрежата на Арсенал за 0:1.

До края на полувремето Арсенал не спря да атакува, но възможности, открили се пред Мхитарян и Рамзи не бяха максимално добре използвани от тях.

Така резултатът се запази и Тотнъм разполага с преднина от едно попадение преди подновяването на играта.

Точка на спора окончателно сложи Деле Али, който прехвърли по изключително техничен начин Чех за 0:2 след малко по-малко от час игра.

Самият Деле Али бе замесен в неприятна случка с фен на съперника, като бе ударен в главата от хвърлена бутилка.

Снимка 392879

Футболистът на Тотнъм понечи да потърси сметка на запалянкото за провинението му, но това не му бе позволено от официалните лица на стадиона, разбира се.

Преди края на двубоя опит за прехвърлящ изстрел на Обамеянг кацна на напречната греда на вратата на съперника, но футболистите на Арсенал така и не се добраха до попадение в мача.

Снимка 392882

Серията от 22 поредни мача без загуба на Арсенал приключи през уикенда срещу Саутхемптън, но възпитаниците на Унай Емери се реваншираха пред феновете си.