Отборът на Манчестър Юнайтед регистрира първото си равенство през този сезон. „Червените дяволи” сюрпризираха неприятно милионите си фенове, след като стигнаха до едва 1:1 срещу намиращия се в криза Стоук Сити.

Домакините създадоха куп голови положения, но днес „грънчарите” имаха един отличен вратар в лицето на Лий Гранд, довел до отчаяние дори и безскрупулен голмайстор като Златан Ибрахимович.

Снимка 255920

Мъките на Юнайтед сякаш бяха свършили в 69-ата минута, когато резервата Марсиал откри. Паритетът обаче бе възстановен в 82-ата минута, когато Джо Алън бе най-съобразителен при едно меле пред Де Хеа. До края Юнайтед можеше да триумфира в любимия си „Фърги тайм”, но Пол Погба удари гредата.

Равенството остави гранда на шестото място в таблицата с актив от 13 точки. Стоук пък е на 19-а позиция, едва с два пункта.

Двубоят можеше да започне по отличен начин за „червените дяволи”. Още във втората минута Златан Ибрахимович получи отлична възможност да сложи край на головата си суша във Висшата лига. Шведът овладя по безупречен начин едно подаване, след което отправи наглед безпощаден изстрел. Лий Гран обаче бе на мястото си и отрази в корнер.

Снимка 255919

„Грънчарите” доказаха, че ще търсят нещо повече от достойно представяне на „Олд Трафорд” в 15-ата минута. Джеофф Камерън отправи качествен изстрел по земя, ала намеренията му предварително бяха разгадани от Де Хеа, който улови сигурно.

Буквално в следващата атака добра възможност се откри и за най-скъпия футболист в историята на играта – Пол Погба, който от около 10-15 метра прати коженото кълбо близо до лявата греда. В 23-ата минута отново в епицентъра на събитията се оказа френският национал, който не порази целта и след удар с глава.

Снимка 255917

До почивката вратарят на Стоук трябваше да спасява „грънчарите” още веднъж, след като направи едно наглед невъзможно спасяване при много акуратен шут на Джеси Лингард.

Първата възможност за втората част бе за гостите. Джо Алън, по-известен в с прякора си на Острова – „Пирло”, пробва далечен изстрел, койото беше лесно спасен от Де Хеа.

Мъките на „червените дяволи” сякаш приключиха в 69-ата минута, когато появилият се като резерва 120 секунди по-рано – Антони Марсиал успя да вдигне на крака по-голямата част от „Олд Трафорд”. Французинът влезе в пеналта отляво, взаимодейства с другата резерва  Руни, и след това получи топката, за да я изстреля мощно във вратата на Стоук.

Снимка 255916

Последваха силни минути за Юнайтед, като домакините бяха на път да решат всичко в тази среща с втори гол. Шанс пред вратата на отличния Грант обаче нямаха Ибрахмович и Блинд, като това в крайна сметка излезе прескъпо на домакините. В 82-ата минута резултатът беше изненадващо изравнен, а в прегръдките на своите съотборници попадна Джо Алън. Де Хеа не се намеси добре при изстрел от далечна дистанция. Джонатан Уолтърс опита добавка, която обаче срещна горната греда. На точното място обаче се оказа Алън, който от метър нямаше как да сбърка за крайното 1:1.

До края Юнайтед хвърли всичките си сили в атака. Шансът обаче не бе на страната на „червените дяволи”, след като Пол Погба удари гредата в 89-ата минута.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – СТОУК СИТИ 1:1

1:0 Марсиал (69’), 1:1 Алън (82’)

СТАДИОН: „Олд Трафорд”

СЪДИЯ: Роб Мадли

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Смолинг, Баили, Валенсия, Мата, Блинд, Ерера, Погба, Лингард, Ибрахимович, Рашфорд (резерви: Ромеро, Депай, Руни, Марсиал, Карик, Фелайни, Дармиан)

СТОУК СИТИ: Грант, Питерс, Джонсън, Шоукрос, Камерън, Мартинс Инти, Уилън, Алън, Шакири, Арнаутович, Бони (резерви: Гивън, Брадзли, Адам, Диуф, Уолтърс, Крауч, Боян)