Манчестър Сити записа победа в първия кръг от 2020 година във Висшата лига.

"Гражданите" се наложиха над гостите си от Евертън с 2:1.

Точен за победителите на два пъти в мача беше Габриел Жезус, който дори можеше да оформи и хеттрика си, ако през второто полувреме негов изстрел не бе рикоширал в гредата.

Снимка 459682

Източник: Twitter

Ричарлисон се разписа за пореден път в полза на "карамелите" през сезона.

Мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола изрази преди началото днес мнение, че "гражданите" са отборът на изминалото десетилетие във Висшата лига.

Гуардиола: Анчелоти винаги изважда максимума от футболистите си

"Няма значение с отбора, с който разполага"

Те изиграха 382 мача във Висшата лига, от които спечелиха 821 точки - със 74 повече от втория Манчестър Юнайтед. Сити отбеляза 847 гола за същия период и мачове, което е със 132 повече от Челси и Ливърпул.

Снимка 459681

"Небесносините" спечелиха 10 домашни трофея, включително четири шампионски титли.

Гуардиола: ВАР е една огромна бъркотия

"Трябва да има по-ясен начин за вземане на решения"

Резултатът днес бе открит от Жезус, но едва 6 минути след началото на второто полувреме. Той бе точен с красив изстрел от далечна дистанция.

Снимка 459683

Преди това, през първото полувреме попадения не паднаха, въпреки че Марез и Жезус бяха близо до гола.

Само 7 минути пък след като вкара за първи път в срещата, Жезус отново прати топката в мрежата за 2:0.

Снимка 459684

И когато по всичко изглеждаше, че победата е сигурна за "гражданите", Кийн навлезе в полето на Браво след грешка на вратаря, подаде към Уолкът, който стреля, кълбото се отби и попадна у Ричарлисон, който от движение го вкара във вратата на домакините за 2:1.

Жезус стреля и в гредата, като пропусна да направи хеттрика си тази вечер факт.

Нова промяна в резултата обаче не беше регистрирана.

В друг мач от кръга Норич и Кристъл Палас не се победиха, завършвайки наравно 1:1. Кантуел вкара за домакините, а Уикам бе точен за гостуващия отбор.

Снимка 459685

Също в мач от този кръг Уест Хем отбеляза подобаващо треньорската си промяна, спечелвайки убедително домакинството си на Борнемут с категоричното 4:0.