Блекпул успя да победи Уест Бромич в много скандален мач. Домакините пречупиха съперника си с 2:1, като за това им бяха нужни цели 2 червени картона, гарнирани и с дузпа. Уест Бромич започна по-добре мача, но противно на логиката домакините при първата си добра ситуация стигнаха до дузпа, придружена с червен картон за Пабло Ибаньес. Адам я превърна в гол за 1:0.

В 28-ата минута Яра направи много груб фаул и закономерно бе изгонен и по този начин остави тима си 9 души на терена. Това даде възможност на домакините да наложат пълен контрол и в 63-ата минута Варни удвои преднината на Блекпул. Все пак, Мулумбу в 85-ата минута върна за няколко минути напрежението пред вратата на Блекпул, но 9-имата от Уест Бромич нямаха сили за повече и записаха загуба, която бе първа от 6 мача насам.