Манчестър Сити спечели домакинството си на Арсенал, в срещата между двете единайсеторки от 17-ия кръг на Висшата лига.

Сблъсъкът на "Етихад" премина през драматичен обрат, за да завърши в крайна сметка с победа с 2:1 за домакините.

Уолкът даде преднина на гостуващия състав след само 4 минути игра, но с попадения на Сане и Стърлинг през вторите 45 минути, Сити спечели безценните три точки срещу един от преките си конкуренти в борбата за призовите позиции в класирането.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си сблъсъка на Острова:

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Арсенал 2:1!

Две компании от една и съща далечна за Острова държава мерят сили днес

Без съмнение това беше голямото дерби на кръга. Победителят от този мач се приближи до лидера в класирането Челси.

До момента лондончани са на цели 9 точки зад "сините", а "гражданите" са вече на 7 пункта зад тях.

И двата тима имаха много кадрови проблеми преди началото днес. Домакините бяха без наказаните Агуеро и Фернандиньо, както и контузените Компани, Гюндоган и Делф.

Гостите, от своя страна, не можеха да разчитат на контузените Рамзи, Акпом, Дебюши, Мертезакер, Мустафи, Уелбек и Касорла.

Домакините се намираха в доста колеблива форма и бяха записали 2 загуби за последните си 5 мача, докато гостите имаха 3 победи и 2 загуби в актива си за същия брой срещи.

Снимка 268754

Лондончани бяха непобедени в последните си 6 мача срещу Сити във всички турнири, като имаха записани в тях 3 победи и 3 ремита.

Всичко това обаче, за тяхно съжаление, се промени днес.

Венгер изригна: Два гола от засада! Това е подигравка!

"Явно ще разчитаме само на себе си..."

Арсен Венгер е спечелил само 2 от всичките си 9 сблъсъка с Пеп Гуардиола и тази вечер тенденцията се запази.

По нищо не личеше, че това ще се случи, като още в края на 4-ата минута Санчес изведе Уолкът по чудесен начин в полето на домакините и опитният състезател на столичани не сгреши, давайки доста ранна преднина на състава си.

Снимка 268749

Сити не спираше да атакува, но Стърлинг и Де Бройне пропуснаха чудесни възможности за изравняване на резултата.

Още в началото на второто полувреме обаче един от най-добрите състезатели на терена Лирой Сане бе точен за 1:1, връщайки тима си в мача. Той се разписа след добро извеждащо подаване на Давид Силва.

Крайното 2:1 оформи Рахийм Стърлинг, който сложи точка на спора след 72 минути игра.

Снимка 268764

Така Сити измести Арсенал от 2-ата позиция в класирането, като има с две точки повече от днешния си опонент - 36. Това беше победа номер 11 за отбора в Лигата през сезона.

Пеп: Арсенал имаше късмет, можехме да решим всичко преди почивката

"Съперникът се защитаваше компактно и ни затрудни"