Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Ихеаначо сменя Де Бройне.

83′

Жълт картон за Де Бройне.

79′

Окслейд-Чембърлейн напуска терена, след като преди малко влезе като смяна. На негово място се появява Елнени. Алекс не е никак доволен от случилото се.

72′

Стърлинг бележи за 2:1! Пълен обрат на "Етихад"! Логичното се случи и натискът на домакините даде очакван ефект.

67′

Окслейд-Чембърлейн заменя Иуоби.

65′

Бомба на Стърлинг от далечна дистанция, топката минава на сантиметри от целта.

62′

Пореден шут на Сане, Чех спасява.

60′

Нова опасност пред Чех и за пореден път Сане е свързан с всичко по-интересно в половината на лондончани. Втори негов гол обаче за момента не е отбелязан.

55′

Осем поредни мача за Чех в Лигата, без запазена "суха мрежа" от него... Неприятно.

53′

Жълт картон за Туре.

50′

Добро извеждащо подаване на Силва, при попадението на Сане. Испанският национал видя влизащия на скорост свой съотборник и му асистира по чудесен начин, за да върне той състава си в срещата.

47′

Сане ознаменува добрата си игра с гол за 1:1! Мачът започва от самото начало!

46′

Сабалета е заменен от Саня.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Засада на Монреал, при поредната добра контра за гостите. Повторенията показват, че арбитрите са били в правото си да вземат подобно решение.

41′

Де Бройне опитва всячески да върне тима си в мача. За момента обаче бранителите пред него се справят на ниво с опазването му.

Снимка 268755

40′

Нов опит на Уолкът да преодолее вратаря на съперника, но за пореден път топката не намира целта.

38′

Фаул срещу Коклен носи официално предупреждение на Силва.

35′
Снимка 268752

34′

Габриел поваля Де Бройне в наказателното поле. Мартин Аткинсън остава безмълвен, а феновете на домакините (разбира се) претендират, че правилата са били нарушени.

32′

Йозил извежда Уолкът по чудесен начин, но последният шутира над вратата.

27′

Де Бройне извежда Стърлинг в добра позиция за пореден път в мача. Гол във вратата на гостите обаче така и не пада.

23′

Известен период на спокойствие за Чех. Атаките към вратата му понамаляха.

21′

Страхотни акции и в двете половини от терена. Играта е на високи обороти и определено ранният откриващ гол накара състезателите на двете единайсеторки да се активизират.

20′

Натискът на домакините продължава, Туре е спрян от защитник с чист шпагат.

19′

Пеп не изглежда доволен от развоя на срещата.

Снимка 268748

11′

Туре стреля покрай вратата.

10′

Кошиелни фаулира Стърлинг в близост до наказателното поле. Опасност за гостите.

7′

Де Бройне центрира, Стърлинг стреля с глава покрай вратата!

5′

Попадението за гостите стана факт след асистенция на Санчес. Добро извеждащо подаване на звездата на лондончани.

Снимка 268749

4′

Уолкът бележи за 0:1! Арсенал излиза напред в резултата!

2′

Футболистите на Сити излязоха на терена с тениски на Илкай Гюндоган, в подкрепа на контузения си колега.

Снимка 268745
1′

Гарсия Елнени

Манчестър Сити се изправя срещу Арсенал в среща от 17-ия кръг на Висшата лига днес.

Сблъсъкът на стадион "Етихад" стартира в 18:00 часа.

Без съмнение голямото дерби на кръга. Победителят от този мач ще се приближи до лидера в класирането Челси.

До момента лондончани са на цели 9 точки зад "сините", а "гражданите" са на 10 пункта зад тях.

И двата тима имат много кадрови проблеми. Домакините ще са без наказаните Агуеро и Фернандиньо и без контузените Компани, Гюндоган и Делф.

Гостите, от своя страна, ще са без контузените Рамзи, Акпом, Дебюши, Мертезакер, Мустафи, Уелбек и Касорла.

Домакините са в доста колеблива форма и са записали 2 загуби за последните си 5 мача, докато гостите са с 3 победи и 2 загуби в актива си за същия брой срещи.

Лондончани са непобедени в последните си 6 мача срещу Сити във всички турнири и са записали в тях 3 победи и 3 ремита.

Доста интересен факт е, че Жиру вкарва в последните си 4 сблъсъка срещу този противник и нищо чудно днес да излезе в титулярния състав на Арсен Венгер.

Последният обаче е спечелил само 2 от предишните му 8 сблъсъка с Пеп Гуардиола, но има доста повече опит във Висшата лига от своя далеч по-млад колега.