Астън Вила победи Кристъл Палас с 3:0, макар, че игра едно полувреме с човек по-малко. Това не попречи на домакините да направят поредния си силен мач, в който създадоха огромно количество голови положения.

Срещата започна с тотален натиск на Вила. И още в петата минута Бертран Траоре откри резултата. Оли Уоткинс стреля отблизо и Висенте Гуаита спаси с ръка. За негово съжаление топката отидe точно в Траоре пред малкото поле - 1:0.

Домакините продължиха да атакуват. Първо Траоре щеше да счупи гредата с хубав удар. По-късно Грийлиш остана сма срещу вратаря, но ударът му беше спасен от Гуаита.

Снимка 511301

И когато свършваше първото полувреме домакините изпаднаха в беда. Капитанът Тайрън Мингс свали Уилфред Заха на земята и получи втори жълт картон.

След почивката играчите на Палас тръгнаха да изравняват и бяха хванати на контри. Първо все пак се наложи Емилиано Мартинес отново да показва класата си и направи две хубави спасявания.

В 66-ата минута Оли Уоткинс уцели горната греда с удар с глава отблизо. Топката попадна в обсега на Къртни Хауз, който направи добавка. Гуаита извади топката, но часовникът на съдията сигнализира за гол - 2:0.

Десет минути по-късно дойде реда на Ануар Ел-Гази да се разпише. Домакините развиха бърза контра след корнер за Палас. Грийлиш направи страхотен рейд отляво и центрира към Уоткинс на далечната греда. Голмайсторът не се полакоми и върна към Ел-Гази, който стреля в далчения ъгъл за 3:0.

Снимка 511298

Гостите продължиха с атаките си. Мартинес просължи да прави чудеса на вратата. Веднъж и гредата се оказа негов неоценим помощник след удар Джоел Уорд.

В 87-ата минута Грийлиш отново изведе Уоткинс сам, но Гуаита спаси. В следващата атака Грийлиш още веднъж изведе Уоткинс. Топката по земя изглеждаше, че влиза, но гредата лиши Оли от гол.

Астън Вила събра 25 точки и на шеста позиция. Тимът има два отложени мача с Манчестър Сити и Нюкясъл. В групата с този актив са още петият Челси, Тотнъм и Саутхямптън.

Кристъл Палас остана с 18 точки на 13-о място. Очевидно "орлите" ще се борят за оцеляване в елита през този сезон.

Двубоят беше стотен са Дийн Смит начело на Астън Вила. Неговите момчета едва се спасиха от изпадане, а през новия сезон играят впечатляващо.

Лестър Сити и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2

Лестър Сити и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител в зрелищен мач с четири гола