Лестър Сити и Манчестър Юнайтед откриха кръга на Боксинг Дей със зрелищен и динамичен мач. "Червените дяволи" на два пъти повеждаха, но "лисиците" много бързо изравняваха и закономерно срещата завърши при резултат 2:2.

Лестър Сити - Манчестър Юнайтед, на живо

Лестър Сити - Манчестър Юнайтед 2:2, Джейми Варди изравни за "лисиците"

"Лисиците" търсят реванш за последния мач от миналия сезон

Още във втората минута Бруно Фернандеш изведе Маркъс Рашфорд сам срещу Шмайхел. Нападателят стреля отблизо с глава в аут.

Домакините все пак бяха по-активни и изграждаха по продължителни атаки. Гостие играеха по-опростено и играта им беше по-остра.

В 23-ата минута Даниел Джеймс напредна навътре след тъч отляво за гостите. Националът на Уелс подаде на Бруно Фернандеш, който с едно докосване изведе Рашфорд сам срещу Шмайхел. Англичанинът би по земя в левия ъгъл за 0:1.

Снимка 511276

"Лисиците" не се предадоха и продължиха обсадата на вратата на Де Хеа. Това даде резултат в 31-ата минута. Фернандеш загуби топката при изнасянето ѝ. Тя достигна до Харви Барнс, който от дъгата на наказателното поле стреля плътно до гредата. Де Хеа се разтегна надясно, но не можа да отрази удара - 1:1.

По почивката играта беше равностойна и резултатът 1:1 се запази.

Снимка 511279

През второто полувреме домакините бяха по-активни, което отвори големи празнини в защитата им.

Това даде шанс на Фернандеш да дава хубави извеждащи пасове. Първо Маркъс Рашфорд остана сам срещу Шмайхел, но вратарят показа класата си с хубаво спасяване с ръка.

В следващата атака Антони Марсиал вкара с хубав удар по земя, но ВАР показа, че французинът е бил в явна засада.

Солскяер пусна в игра Кавани и уругваецът отново показа, колко е важен за отбора. Той изведе зад защитата Бруно Фернандеш в 79-ата минута. Португлаецът не можа да отиграе добре топката, но тя заблуди Шмайхел и резултатът стана 1:2.

Гостите се прибраха да пазят аванса си и бяха наказани. В 85-ата минута топката достигна до Джейми Варди пред вратата на Юнайтед и голмайстора отправи удар по земя. Кълбото се отклони от Таунзебе и влезе във вратата за 2:2.

Снимка 511280

До края на срещата имаше атаки към двете врати, но до ново попадение не се стигна.

Така Лестър остана на второ място с 28 точки от 15 мача. Манчестър Юнайтед засега е на трета позиция с 27 точки и отложен двубой срещу Бърнли.