Отборът на Дарби Каунти беше на крачка от това да направи невероятен обрат в полуфиналния сблъсък за влизане във Висшата лига. След като в първия мач той беше загубил от Хъл Сити на свой терен с 0:3, сега стигна само до 2:0 на "Кей Си Стейдиъм", но  с общ резултат 2:3 отпада от борбата за елита, докато "тигрите" отиват на финал на 28 май срещу Шефилд Уензди.

Резултатът беше оформен още през първото полувреме. Мачът започна с неспирни атаки на гостуващия отбор и в 7-ата минута резултатът вече беше открит. След бърза контраатака топката бе центрирана в наказателното поле, там Крис Мартин я свали за Джони Ръсел, който след няколко опита успя да я добута във вратата за 0:1.

В 37-ата минута "овните" стигнаха и до втори гол, след като при едно остро центриране на Андреас Вайман в наказателното поле Анди Робъртсън действа неразчетено и прати кълбото в собствената си врата за 0:2.

Така Дарби имаше цяло полувреме да вкара трети гол и да прати мача в продължение. И "овните" бяха много близо до това. Нападателите им пропуснаха няколко много изгодни положения. Веднага след почивката Дарби можеше да прати опонента си в пълен нокаут. Анди Вайман проби чудесно отляво и от аутлинията центрира за Крис Мартин, който на два метра пред голлинията намери начин да отправи неточен шут. Впоследствие топката се върна у Вайман, който опита добавка от остър ъгъл и нацели външната страна на мрежата.

В крайна сметка Хъл успя да задържи резултата и ще играе на финала на "Уембли" на 28 май. Победителят ще бъде новият член на Висшата лига.