Отборът на Астън Вила бетонира мястото си в средата на таблицата. В среща от предпоследния 37-ми кръг на Висшата лига, бирмингамци се наложиха като гост на Арсенал с 2:1.

В герой за Вила се превърна Дарън Бент, който отбеляза и двете попадения за своя тим. Нападателят откри резултата в 11-ата минута, а в 15-ата шокира за твори път зрителите на „Емирейтс".

Почетното попадение за Арсенал реализира Робин Ван Перси в края на мача. Българският национал Стилиян Петров започна в стартовия състав на Астън Вила и остана на терена до 80-ата минута.

Загубата у дома може да се окаже доста тежка за „топчиите", които вече рискуват третата си позиция в класирането. Четвъртият Манчестър Сити изостава с 2 точки, но има и мач по-малко.

Разликата между двете позиции в класиране е, че третият ще се класира директно за груповата фаза на Шампионската лига, а четвъртият ще трябва да играе квалификации.

АРСЕНАЛ - АСТЪН ВИЛА 1:2
0:1 Дарън Бент (11')
0:2 Дарън Бент (15')
1:2 Робин Ван Перси (89')

Арсенал: Счезни, Саня, Фермален, Скилачи (46' Шамак), Гибс, Рамзи, Сонг, Уилшир, Аршавин (62' Бентнер), Ван Перси

Астън Вила: Фридел, Л. Иънг, Дън, Колинс, Уолкър, Даунинг, А. Иънг, Делф (90' Хески), Петров (80' Брадли), Рио-Кокър, Бент.