Шефилд Юнайтед постигна първата си победа в настоящия сезон на английската Висша Лига след изиграването на на 18 мача. "Остриетата" надиграха тотално Нюкясъл Юнайтед, но се наложиха едва с 1:0. Последният пълен успех на тима беше през юли.

Домакините атакуваха през цялата среща, но или липсата на късмет, или добрата игра в защита на Нюкясъл запазваха резултата нулев.

Стив Брус беше заложил на традиционния за него непривлекателен стил и тимът му почти не играеше с топката и не минаваше центъра.

Нещата се усложниха още повече в 45-ата минута, когато Райън Фрейзър направи груб фаул за втори жълт картон и реферът Анди Мадли му посочи пътя към съблекалните.

През второто полувреме играта съвсем се пренесе пред вратата на Карл Дарлоу, който и в този мач показа, че е отличен страж.

Снимка 513488

Голът падана по традиционния за епохата на ВАР начин. Федерико Фернандес докосна топката с ръка в наказателното поле. Първоначално играта продължи, но след известно време Анди Мадли я спря и започна да чака решението на ВАР. Той беше посъветван лично да прецени ситуацията. Мадли детайлно анализира случилото се и посочи бялата точка.

Били Шарп вкара гол №100 за Шефилд Юнайтед, стреляйки по земя в празния десен ъгъл на вратата, пазена от Дарлоу - 1:0. Малко след това ВАР спаси голмайстора от втори жълт картон.

Гостите опитаха да изравнят и стигнаха до една добра ситуация, пропусната от Калъм Уилсън. Веднага след това Райън Брюстър удари гредата на отсрещната врата.

В 90-ата минута Рамсдейл трябваше да спасява удар от фаул на Джейкъб Мърфи.

В добавеното време топката по чудо не влезе във вратата на домакините, но те празнуваха след последния съдийски сигнал.

Така Шефилд Юнайтед днес спечели повече точки, отколкото в предишните 17 мача. Тимът си остава на последното място с 5 точки, на 3 след Уест Бромич Албион.

Нюкясъл запази 15-ото място с 19 точки. 18-ият Фулъм е с 11 точки, но има 3 мача по-малко.