Ливърпул направи грешна стъпка в борбата си за шампионската титла. "Червените" пропиляха аванс от две попадения и в крайна сметка загубиха със сензационното 4:3 при гостуването си на Борнемут.

По този начин грандът се свлече до третото място във временното класиране, оставайки на цели три пункта от намиращия се на първа позиция - Челси.

"Черешките" сякаш не затрудняваха прекалено селекцията на Юрген Клоп, която до почивката вече водеше с 2:0 след попадения на Мане и Ориги.

През второто полувреме домакините повярваха в обрата след гол от дузпа на Уилсън, но всичко явно приключи след фантастично изпълнение на Емре Джан в 64-ата минута.

Някъде тук обаче момчетата на Еди Хауи демонстрира изключително мъжество и последва страхотен щурм, който зарадва домакините с цели три попадения. Точние изстрели на Фрейзър и Кук докараха нещата до 3:3 . Сякаш като по филмите обаче героизацията на "черешките" бе пълна в 90-ата минута, когато Нейтън Аки вкара и победно четвърто попадение.

Снимка 266344

Ливърпул започна по-силно срещата и само късмета ги лиши от това да поведат в резултата след 12 минути футбол. Капитанът Хендерсън пусна по крилото за Натаниел Клайн, който след светкавичния си рейд отправи прострелно подаване в наказателното поле на Борнемут. Там на точното място се оказа Дивок Ориги, който обаче така извъртя вътрешната част на своето стъпало, че прати левашки топката в аут.

В 20-ата минута Емре Джан демонстрира феноменален поглед, извеждайки по фамозен начин зад отбраната Саидо Мане. Бързият африканец съумя да изпревари и стража Артур Боруц, пращайки елегантно коженото кълбо в неговата врата.

Още в следващата атака Ливърпул съумя да нанесе своя втори удар в мача. Хендерсън пусна пас в перспектива за Дивок Ориги. Артур Боруц излезе крайно неразчетено, бе преодолян и от сравнително малък ъгъл белгийският национал успя да реализира за 0:2.

До почивката предимството беше за домакините. Те бяха крайно недоволно в 35-ата минута, когато според тях бяха ощетени от съдията Робърт Мадли, който не пожела да отсъди дузпа в тяхна полза.

Снимка 266345

Въжделенията за дузпа на "черешките" все пак бяха уважени в 56-ата минута. Непремерени действия на Джеймс Милнър помогнаха на Калъм Уилсън да застане зад бялата точка и с изпипан изстрел в средата на вратата резултатът беше намален.

Осем минути по-късно Ливърпул отново докажат, че трите точки този следобед ще бъдат техни. Саидо Мане върна жеста на Джан от първото полувреме и този път той му асистира за попадение. То беше повече от красиво, идвайки след перфектен удар от границата на накзателното поле.

Фестивалът на попаденията продължи в 76-ата минута, когато Борнемут отново успя да намали своя пасив. Беник Афобе надбяга крайния бранител на Ливърпул, след което я върна някъде около точката на дузпата. След като с нея се разминаха един куп играчи, в крайна сметка тя достигна до Фрейзър, който я заби неспасяемо в долния ляв ъгъл на Кариус.

Снимка 266342

"Виталити Стейидъм" полудя от радост в 79-ата минута, когато Кук успя да докара нещата до реми. Той се оказа най-съобразителен при една дълга атака в половината на Ливърпул и с акробатичен изстрел потопи в скръб милионите фенове на мърсисайдци.

Това обаче не бе всичко и в 93-ата минута феновете на домакините избухнаха. Кариус не се справи добре след един удар и Нейтън Аке при добавката направи 4:3.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 4:3

0:1 - Мане (20), 0:2 - Ориги (22), 1:2 - Уилсън (56-д), 1:3 - Джан (64), 2:3 - Фрейзър (76), 3:3 - Куук (79), 4:3 - Аке (93)

СТАДИОН: "Виталити Стейдиъм"

СЪДИЯ: Робърт Мадли

БОРНЕМУТ: Боруц, Кук, Аки, Смит, Гослинг, Артър, Кинг, Уилшир, Станислас, Уилсън (резерви: Федеричи, Афобе, Пу, Смит, Фрейзър, Мингс, Айб)

ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Клайн, Лейва, Ловрен, Милнър, Джан, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Ориги, Фирмино (резерви: Миньоле, Клаван, Морено, Лалана, Еярия, Уудбърн, Алекзандър-Арнолд)