Отборът на Съндърланд разби с 3:0 като гост Нюкасъл е едно от най-лютите дербита в английската Висша лига. „Свраките" бяха по-активният тим през всичките 90 минути, но не успяха да реализират нито едно от положенията си, за сметка на гостите, които показаха изключителна усповаемост в атака.

Двубоят бе втори на Паоло Ди Кания начело на „черните котки", а италианският специалист започва първи успех в новия си тим. Благодарение на победата Съндърланд излезе от опасната зона в Премиърлийг, като събра на сметката си 34 точки. само 2 повече имат Нюкасъл, които са на 14-а позиция и далеч не могат да са спокойни за мястото си в елита.

Стефан Сесеньон откри резултата на „Сейнт Джеймсис Парк" в средата на първата част, след като се разписа с удар извън полето. След почивката домакините натиснаха, но в самия край получиха нови две попадения, с които записаха тежка загуба.

НЮКАСЪЛ - СЪНДЪРЛАНД 0:3

0:1 Сесеньон (27')

0:2 Адам Джонсън (74')

0:3 Воън (82').