Челси победи с 2:1 Манчестър Сити в голямото дерби от 9-ия кръг на Висшата лига. В герой за домакините се превърна Фернандо Торес, който се отличи с гол в 90-ата минута и асистенция за първото попадение в двубоя. Абсолютен грешник за „гражданите" пък стана Настасич, който сгреши фатално за победното попадение на Челси.

Благодарение на успеха момчетата на Жозе Моуриньо събраха на сметката си 20 точки и се изравниха на втора позиция с Ливърпул, на 2 точки зад лидерите от Арсенал. Сити пък остава на 7-а позиция с 6 точки пасив от върха.

Двубоят на „Стамфорд Бридж" започна на много високи обороти и още в 3-ата минута домакините можеха да открият резултата. Гари Кейхил отправи много атрактивен удар от въздуха, но топката мина на около метър над вратата. 10 минути по-късно гостите отговориха с отлична многоходова атака, която завърши с опасен удар на Насри.

В 33-ата минута Челси откри резултата. Фернандо Торес направи отличен рейд от дясно, справи се с Клиши и центрира по земя в малкия пеналт към Шюрле, за когото остана най-лесното - да вкара топката в опразнената врата. Малко преди попадението Торес направи сериозен пропуск, след като останал сам срещу Харт би над вратата. Секунди след гола на Шюрле отново Торес влезе в центъра на вниманието, но неговият шут срещна напречната греда.

Манчестър Сити започна по преобразен начин втората част. Още в 48-ата минута „гражданите" изравниха след страхотен гол на Серхио Агуеро. Аржентинецът бе изведен на скорост от Насри и с удар с левия крак от 15-ина метра не остави шанс на Чех - 1:1. Това бе 10-о попадение за Кун Агуеро от началото на сезона!

Срещата продължи да бъде много напрегната, а в 65-ата минута Чех спаси сигурен втори гол във вратата си, след като с крак парира удар на Давид Силва. Малко по-късвно домакините отговориха с добър изстреля на Рамиреш, но и той не доведе до гол.

И когато двубоят вървеше към заслужено реми, Челси стигна до втори гол. Матия Настасич направи изумителна грешка и върна топката към Харт без да е видял, че вратарят е напусна полето си. Така на практика Настасич изведе Торес на празна врата, а „Ел Ниньо" нямаше как да сгреши  -2:1.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1

1:0 Шюрле (33')

1:1 Агуеро (48')

2:1 Торес (90')

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Коул, Лампард (66' Микел), Рамиреш, Оскар, Азар (84' Ето'о), Шюрле (66' Вилиан), Торес

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Клиши, Фернандиньо, Демикелис, Настасич, Насри (70’ Навас), Хави Гарсия (80’ Коларов), Агуеро (86’ Негредо), Яя Туре, Силва.