Английският шампион Челси постигна очакван успех над Порсмут с 2:1 като домакин в двубой от деветия кръг на Премиършип. Голямата новина на вечерта обаче бе не толкова трите точки за лондончани, колкото фактът, че звездата на Челси Андрий Шевченко най-сетне успя да се разпише.

Украинецът не бе правил това от 23-ти август, когато отбеляза почетното попадение за тима си при поражението с 1:2 от Мидълзбро във втория кръг. Украинецът откри резултата на "Стамфорд Бридж" в 54-та минута, след като се възползва от центриране на Ариен Робен отляво.

Две минути по-късно името си сред голмайсторите записа и другото ново попълнение в Челси - Михаел Балак. Германският национал отбеляза в идентична ситуация, но този път след подаване на Дидие Дрогба отдясно и по този начин също откри головата си сметка в шампионата.

Шева обра овациите на всички любители на "синьото" на "Стамфорд Бридж"Портсмут успя да намали чрез рекордната покупка в историята на клуба Бенжани Мварувари, който отбеляза с плътен удар от точката на дузпата - 1:2. До края на срещата "Помпи" опита да достигне до равенството, но вместо това можеше да инкасира и нов гол, след като Джон Тери пропусна да отбележи с глава.

Със спечелените три точки шампионите се завърнаха начело в класирането, макар и преди утрешния двубой между Манчестър Юнайтед и Ливърпул, след който "червените дяволи" могат отново да изпреварят възпитаниците на Жозе Мауриньо. Челси е с актив от 22 точки, докато Юнайтед е с 19 и мач по-малко.

Без българския национал Радостин Кишишев, който остана резерва, Чарлтън завърши 0:0 като домакин на Уотфорд. Домакините имаха преимущество през по-голямата част на двубоя, но така и не успяха да го оползотворят и в крайна сметка загубиха две ценни точки в борбата си за оцеляване в английската Висша лига, оставайки на последното 20-то място в таблицата.

От 19:15 часа тази вечер Астън Вила с бившия капитан на националния тим Стилиян Петров в състава си приема Фулъм на своя "Вила Парк". Момчетата на Мартин О' Нийл още нямат загуба от началото на сезона и са мотивирани този факт да е тенденция и след края на двубоя.