Лондонският Челси нанесе тежък удар по самочувствието на големия си конкурент Манчестър Юнайтед. Селекцията на Антонио Конте демонстрира футбол от най-висока класа и разкова с 4:0 безобразно слабата единадесеторка на "червените дяволи".

Ужасът за Погба и компания започна още в 36-ата секунда, когато Педро откри след груба грешка на Блинд и Байи. До полувремето преднината бе удвоена от Кейхил, а след паузата в прегръдките на своите съотборници попаднаха Азар и Канте.

Падението на Жозе (Развой по минути на дербито Челси - Юнайтед)

Лондончани разгромиха своя опонент с 4:0

Така завръщането на Жозе Моуриньо на "Стамфорд Бридж" се превърна в пълно фиаско, което отдалечи още повече Манчестър Юнайтед от челните позиции в таблицата. Тимът му вече е седми с актив от едва 14 пункта. Челси е в подножието на върха на минимално изоставане от тройните лидери - Сити, Арсенал и Ливърпул.

Снимка 259052

И докато всички погледи все още бяха насочени към завърналия се на "Стамфорд Бридж" Жозе Моуриньо, домакините от Челси нанесоха своя светкавичен удар. "Сините" поведоха след само 36 секунди футбол. Маркос Алонсо предприе едно дълго подаване, което внесе смут между Дейли Блинд и Ерик Байи. Всичко това дойде идеално за бързакът Педро, който открадна коженото кълбо, финтира излезлия да пресича атаката Де Хеа и след това с лекота вкара в опразнената врата.

Юнайтед можеше да отговори подобаващо на удара в 7-ата минута. С поредния си пропуск за "червените дяволи" обаче се отличи Златан Ибрахимович. Шведът отигра майсторски едно центриране на Валенсия, но мерникът му не бе акуратен и прати коженото кълбо над горната греда на Де Хеа.

Снимка 259051

Селекцията на Антонио Конте умело дочака своя момент и удвои преднината си в 21-ата минута. Защитата на техния съперник отново се представи под нивото си при корнер и след серия от рикошети топката достигна до Кейхил, който от няколко метра разстреля Де Хеа!

Последваха нови тежки минути за гостите. Първо Педро се възползва от грешка на Блинд и само отличната намеса на Де Хеа спаси острият му пас да не се превърне в голова асистенция. Малко по-късно Коща не съумя да отправи изстрел от изгодна ситуация.

Неприятните новини за Юнайтед сякаш нямаха край. В 52-ата минута травма получи централният бранител Ерик Байи, който се наложи да бъде заменен принудително от Маркос Рохо.

Снимка 259053

И докато "червените дяволи" упорито търсеха да се върнат в мача, Челси можеше да приключи всичко в 55-ата минута. Бърза контраатака на "сините" свари по бели гащи отбраната на Юнайтед, но в решителния момент крак протегна Смолинг, който блокира тежкия изстрел на Азар.

Като на шега, отборът на Челси стигна до най-логичното нещо в това дерби - преднина от класическо естество. Домакините с лекота организираха постепенна атака, спретнаха си импровизиран "триъгълник", който след размяна на подавания изведе Азар на стрелкова позиция. Последва характерния за белгиеца финт и изпращане на коженото кълбо в незащитения ъгъл на Де Хеа.

Снимка 259055

Лондонският гранд обаче не смяташе да спира до "тройката". Срамът за Жозе и компания придоби чудовищно естество, след като в 70-ата минута Н'Голо Канте се подигра с двама играчи на гостите и майсторски реализира първото си попадение като футболист на Челси.

До краят нови голове нямаше, като "виновници" се оказаха двамата вратари. Де Хеа отърва Юнайтед от пети гол след брилянтна изява при удар на Коща. Ибрахимович пък не успя да развали "сухата мрежа" на Куртоа, въпреки гениалното си отиграване в края.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:0

1:0 Педро (1"), 2:0 Кейхил (21"), 3:0 Азар (61"), 4:0 Канте (70")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

ЧЕЛСИ: 13. Тибо Куртоа, 24. Гари Кейхил, 30. Давид Луис, 28. Аспиликуета, 3. Маркос Алонсо, 15. Виктор Моузес, 21. Неманя Матич, 10. Еден Азар, 11. Педро, 7. Н"Голо Канте, 19. Диего Коща (резерви: 1 Асмир Бегович, 8. Оскар, 22. Вилиян, 23. Мичи Башуай, 26. Джон Тери, 29. Натаниел Чалабоа, 34. Аина)

ЮНАЙТЕД: 1 Давид Де Хеа, 12. Крис Смолинг, 3. Ерик Байи, 25. Антонио Валенсия, 27. Маруан Фелайни, 17. Дани Блинд, 21. Андер Ерера, 6. Пол Погба, 14. Джеси Лингард, 9. Златан Ибрахимович, 19. Маркъс Рашфорд (резерви: 20. Серхио Ромеро, 5. Маркос Рохо, 11. Антони Марсиал, 8. Хуан Мата, 16. Майкъл Карик, 18. Ашли Йънг, 36. Матео Дармиан