Лидерът Челси допусна изненадваща загуба от Кристъл Палас. "Сините" отстъпиха с 1:2 от съперника си, който сер бори за оцеляване във Висшата лига.

Поражението е четвърто за лондончани  през сезона и първо от 4-и януари, когато тимът падна от Тотнъм.

Хората на Антонио Конте допуснаха обрат в резултата след ранен гол на Фабрегас и серията им от 13 поредни победи във всички състезания приключи.

В същото време Палас спечели за четвърти път поред и с 31 точки вече е 14-и, като Сам Алърдайс стана първият мениджър спечелил с 4 различни отбора срещу Челси в историята на Висшата лига.

В 5-ата минута, Сеск Фабрегас даде аванс на "сините". Испанският национал получи топката във вратарското поле от Еден Азар, който по лявото крило финтира защитник на гостите. Четири минути по-късно Вилфрид Заха изравни. Той се пребори с трима защитници на домакините и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

През второто полувреме Уилфрид Заха пропусна две положения за "орлите". Диего Коста с глава стреля покрай вратата на гостите, а Сеск Фабрегас не успя да преодолее Хенеси, след като се оказа сам срещу него в 85-ата минута.