Стоук Сити загуби от Челси в мача между двата тима от 29-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Британия Стейдиъм" бе на път да завърши при резултат 1:1, но 3 минути преди края Гари Кейхил вкара за крайното 1:2.

Резултатът бе открит от Уилиян след само 13 минути игра, но 7 минути преди почивката, след точно изпълнен 11-метров наказателен удар, ветеранът Джонатан Уолтърс направи 1:1.

За днешното гостуване на Челси, с лека контузия бе Виктор Моузес. За Стоук пък не игра Глен Джонсън, докато Джак Бътланд и Маме Диуф бяха далеч от най-добрата си форма, заради различни контузии.

Мениджърът на "грънчарите" Марк Хюз обаче не бе притеснен, защото отборът му демонстрира отлична форма при домакинствата си, а в миналия кръг измъкна 0:0 като гост на Манчестър Сити.

Тотнъм разби Стоук Сити и се изкачи до второто място в Премиършип

Голов рецитал на Хари Кейн, Тотнъм вече е на второ място

"Шпорите" се завърнаха на победния път

Стоук Сити има едва две загуби при последните си 10 мача в своя дом, победите и равенствата са по 4.

Наскоро на "Британия Стейдиъм", Манчестър Юнайтед направи драматично 1:1.

Челси нямаше право на никакво подценяване, защото при предишната си визита на Стоук във Висшата лига падна с 0:1, а месец по-рано "грънчарите" елиминираха лондончани вкъщи за Купата на Лигата, след изпълнение на дузпи.

Еден Азар аут за Челси

От Белгия следят състоянието му

"Сините" се намират във великолепна форма и не успяха да спечелят само 3 пъти от последните си 22 мача в първенството.

За радост на феновете на тима, серията на отбора на Антонио Конте от вече 5 последователни успеха във всички турнири, продължава.

Снимка 284129

Уилиян даде ранен превес на гостите в мача след 17 минути игра, като отново той можеше да покачи на 2:0 в 25-ата минута, но това така и не се случи.

Вместо това Джон Уолтърс изравни от дузпа малко преди почивката, връщайки интригата в двубоя.

С няколко важни промени в постройката си на терена, Челси подходи по различен начин през вторите 45 минути и това даде очакван ефект.

Снимка 284130

Три минути преди последния сигнал Гари Кейхил, включил се в поредната атака на състава си, попадна в прегръдките на своите съотборници, след като вкара победен гол за оказалото се и крайно 1:2.

Така преднината на Челси пред Тотнъм в класирането на Висшата лига е вече цели 13 точки, преди мача на "шпорите" от текущия кръг. Стоук остава 9-и.