Челси не срещна никакви затруднения на 1/16 финалите за Купата на Англия. На "Стамфорд Бридж", "сините" победиха с 4:0 Брентфорд. Лондончани решиха всичко още през първата част, когато водеха с 2:0.

С попадения за тима на Антонио Конте се отличиха Вилиан, Педро, Батчуай и Иванович. Тимът на Брентфорд показа, че не може да се опълчи на Челси и не показа нищо значимо през 90-те минути на мача.

Снимка 275796

"Пчеличките" не се представят особено убедително в Чемпиъншип и са на 15-ото място в класирането. "Сините" пък са на другия полюс като са основен претендент за титлата на Висшата лига.

Мениджърът на Челси избра да направи девет промени в титулярния си състав. Специалистът заложи на играчи, които по-рядко получават шанс за изява.

НА ЖИВО: Челси - Брентфорд 4:0

"Пчеличките" се надяват на чудо

Срещата днес започна с тотална доминация на "сините". В 9-ата минута, Вилиан откри резултата за Челси след пряк свободен удар, изпълнен с десния крак. Топката прелетя над стената с играчи и попадна в горния десен ъгъл на вратата.

В 21-ата минута, Вилиан подаде към Миши Батчуай, който с извеждащ пас намери Педро. Испанецът насочи покрай вратаря и с лекота удвои резултатът за "сините". До края на полувремето, Лофтъс-Чийк беше доста деен по терена и упорито търсеше попадение, но така и не го намери.

През втората част, ситуацията не се промени. Челси атакуваше, а "пчеличките" се трудеха усърдно, за да не загубят с разгромен резултат.

Антонио Конте дава Тибо Куртоа на Реал (Мадрид)!

Конте дава Куртоа на Реал!

Италианецът поставя едно условие

В 70-ата минута, Педро напредна и навлезе в наказателното поле, където намери Бранислав Иванович, за който остана по-лесното - да насочи добре и да направи резултата класически.

В 80-ата минута сърбимът изработи и дузпа. Зад бялата точка застана Миши Батчуай, който след серия от пропуски, най-после разстреля мрежата за 4:0.

Така Челси продължава напред за ФА Къп, а Брентфорд ще трябва да се съсредоточи в изявите си в Чемпиъншип.