Челси победи Блекбърн с 2:0 в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига. „Сините" се наложиха с лекота над съперника си, вкарвайки по един гол през двете полувремена. Така лондончани запазиха шанс за второто място в крайното класиране, но ще им трябва изразителна победа и Ливърпул да загуби своя мач.

Блекбърн започна по-агресивно двубоя и още в 50-ата секунда Мортен Гамст Педерсен стреля, но Чех внимаваше и спаси. Постепенно домакините тушираха устрема на съперника си.

В 5-ата минута публиката на „Стамфорд Бридж" ликуваше. Никола Анелка проби отдясно и центрира на главата на Флоран Малуда, който с добър удар с глава откри резултата.

Лондончани задържаха топката в свое владение и организираха постепенни атаки. Добро партньорство демонстрираха Дидие Дрогба и Никола Анелка, като Дрогба на няколко пъти пропусна от изгодни ситуации.

Играчите на Блекбърн бяха принудени да се бранят, но се справяха добре, ограничавайки свободата в действията на противника. На вратата Пол Робинсън демонстрира стабилност, отразявайки няколко опасни удара.

След почивката Челси продължи да бъде по-активния състав и създаваше повече опасности. Дългите разигравания изнервяха гостите, които на няколко пъти влизаха грубо в борби за топката.

По-добрата игра на столичани им се отплати в 59-ата минута. Асистентът за първия гол Никола Анелка получи пас от Дидие Дрогба и с шут от линията на наказателното поле наказа блекбърнци за 2:0.

С това попадение френският стрелец се изравни с Кристиано Роналдо от Манчестър Юнайтед на върха на класирането при голмайсторите. Двамата имат по 18 попадения от началото на сезона.

Блекбърн имаше шанс да намали резултата в 75-ата минута. Турският ветеран Тугай стреля опасно, но Чех отново показа висока класа и спаси.

До края гостите почти не застрашиха чешкия национал и защитата пред него. Анелка пък пропусна да покачи на 3:0, след като диагоналния му удар премина малко встрани от вратата.

Челси - Блекбърн 2:0 (1:0)

1:0 Малуда (5 мин)
2:0 Анелка (59)

Челси: Чех, Босингва, Алекс, Тери, Коул, Есиен, Микел, Лампард, Дрогба, Анелка, Малуда

Блекбърн: Робинсън, Андрюс, Нелсен (44 мин - Доран), Живе (46 - Кижанишвили), Уорнък, Диуф, Тугай, Грела, Гамст Педерсен (65 - МакКарти), Самба, Вилануева

Жълти картони: Босингва (Ч); Доран, Кижанишвили (Б)

Съдия: Роб Стайлс
Стадион: „Стамфорд Бридж"