Челси победи с 2:1 Уотфорд в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Головете за лондончани реализираха Тами Ейбрахам и Кристиян Пулишич. Попадението за "стършелите" дойде след точен изстрел от дузпа на Жерард Деулофеу.

Още в 5-ата минута Пулишич пусна чудесно подаване зад защитата към Ейбрахам, който преодоля елегантно стража на Уотфорд и откри резултата в полза на "сините" от Лондон.

В 15-та минута Роберто Перейра отправи точен удар към вратата на Кепа, който обаче не затрудни испанеца.

Манчестър Сити с обрат над Саутхемптън

Кайл Уокър вдъхнови "гражданите"

В 39-та минута след бързо изпълнение на корнер Делоуфеу стреля по земя от границата на наказателното поле, но изстрелът му мина покрай вратата на Арисабалага.

Малко след подновяването на играта - в 55-та минута лондончани вкара втори гол. Тами Ейбраха центрира към Пулишич, който на празна врата не сбърка и удвои резултата.

В 80-ата минута Жерард Деулофеу навлезе в наказателното поле, където беше препънат от Жоржиньо. Зад топката при дузпата застана самият каталунец и отбеляза почетното попадение за домакините.