Ливърпул стигна до нова драматична победа във Висшата лига. "Мърсисайдци" сразиха с 2:1 като гости Астън Вила, като стигнаха до трите точки в 94-ата минута.

Двубоят започна лошо за възпитаниците на Юрген Клоп, които допуснаха попадение още в 21-ата минута. Негов автор бе Трезеге. Тогава Макгин центрира от фаул, а на далечната греда египтянинът вкара за 1:0. Попадението бе прегледано щателно от ВАР, като в крайна сметка голът бе зачетен.

В 29-ата минута Фирмино засече добро центриране на Мане и прати топката във вратата на Хийтън. Страничният рефер обаче вдигна флага си засада. ВАР прегледа ситуацията, а показаните повторения и начертаните линии всъщност показаха, че бразилецът е в чиста позиция и само ръката му е в положение на засада. Въпреки това, незнайно защо, ВАР потвърди решението на страничния рефер и попадението бе отменено.

През втората част гостите се втурнаха да изравнят, но пропуските се редуваха един след друг.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Мане центрира добре към далечната греда, където Анди Робърстън засече с глава - 1:1.

Драмата настъпи в последните секудни.Александър-Арнолд центрира от корнер, а Мане засече с глава, като успя майсторски да обърне топката към далечния ъгъл. Така Ливърпул стигна до пълен обрат в 94-тата минута.