Челси поведе класирането в английското футболно първенство. Това стана възможно след победа на тима на собствен терен срещу Лийдс.

Лондончани спечелиха с 3:1, достигайки до категоричен обрат, въпреки че се оказаха в ролята на изоставащи в резултата.

Жиру, Зума и Пулишич бяха точни за победителите, докато Патрик Бамфорд вкара почетното попадение за гостуващия състав.

Той се разписа във вратата на "сините" след само 4 минути игра, стъписвайки ограничения брой зрители, на които бе позволено да присъстват на стадиона за първи път от много време насам.

Снимка 508463

Източник: Twitter

Резултатът беше изравнен в намиращия се в безупречна форма Оливие Жиру. Той вкара за 1:1 след 27 минути игра.

Снимка 508466

Така завърши първата част от сблъсъка на "Стамфорд Бридж".

Второто полувреме бе доста по-убедително за "сините" от Лондон, като те стигнаха до отбелязването на нови две попадения.

Снимка 508464

В 61-ата минута Курт Зума надскочи бранителите на съперника и прати неспасяемо топката в мрежата за 2:1, получавайки заслужени поздравления от всички свои съотборници.

Снимка 508467

В последните мигове от даденото продължение на срещата похваленият наскоро от Франк Лампард за старанието си в тренировките на тима Кристиан Пулишич оформи крайното 3:1, качило Челси на върха в класирането.

Отборът е с актив от 22 точки - една повече, но и мач в аванс пред втория Тотнъм. Лийдс заема 13-ата позиция в таблицата.