Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със Саутхямптън и тази вечер надигра тим, борещ се за своето спасение. Селекцията на Маурицио Сари победи Нюкасъл с 2:1, като по този начин събра актив от 47 точки. "Сините" са на четвърто място и вече очакват грешна стъпка от имащите двубои утре Тотнъм и Манчестър Сити.

Тотнъм поиска 350 милиона евро от Реал (Мадрид) за Хари Кейн!

Трансферът на голмайстора на "шпорите" в кралския клуб изглежда малко вероятен

Точни за успеха на столичани бяха Педро и Уилиян, а между тях се разписа Кийрън Кларк.

Снимка 399857

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна отлично за лондончани, които поведоха в резултата след само 9 минути на "Стамфорд Бридж". Давид Луис пусна дълга топка зад отбраната за Педро Родригес, който не изчака втора покана и с технично копване прехвърли Дубравка за 1:0.

Преднината на "сините" можеше да бъде удвоена в 25-ата, ако ориентиралия се добре при статично положение Давид Луис беше насочил по-акуратно своя удар с глава.

Нюкасъл обаче не се чувстваше като обречен в английската столица. "Джордитата" стигнаха до дебютна изгодна ситуация в 36-ата минута. Айозе Перес се оказа непокрит и реши да пробва късмета си с шут, преминал близо до дясната греда.

Активната игра на северняците все пак даде резултат и паритетът беше възстановен малко преди почивката. Мат Ричи центрира от корнер, Кийрън Кларк се вклини между Рюдигер и Давид Луис, а миг по-късно матира с глава Кепа Аризабалага.

Гол от дузпа спаси Ливърпул срещу Брайтън

Мохамед Салах вкара единственото попадение

След паузата Челси усили офанзивната си мощ и бързо стигна до две добри положения за гол. Дубравка обаче беше непробиваем и отчая доста активния в днешния мач Педро.

Радостта отново се възцари на "Стамфорд Бридж", след като селекцията на Маурицио Сари стигна до второ попадение. Уилиян блесна с невероятна индивидуална изява, след като елегантно финтира няколко бранители на Нюкасъл, а след това с красив изстрел прати кълбото в далечния ъгъл.

Снимка 399853

Челси можеше да реши всичко и с трети гол, но в последвалите си атаки не сполучи чрез Луис и Уилиян. Нещо повече, победата на "сините" можеше да им се изплъзне, ако в 87-ата Соломон Рондон не бе направил пропуск след изстрел с глава.

В следващия кръг на лондончани предстои градско дерби с Арсенал, Нюкасъл приема у дома в решителен двубой за своето спасение - Кардиф.

Саутхемптън изненада Лестър, излезе от зоната на изпадащите (Резултати от Висшата лига)

"Светците" се наложиха над "лисиците" с 2:1 като гост

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 2:1

1:0 Педро (9"), 1:1 Кларк (40"), 2:1 Уилиян (57")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: К. Каванаг

ЧЕЛСИ: Аризабалага, Алонсо, Луис, Рюдигер, Аспиликуета, Ковачич, Жоржиньо, Канте, Уилиян, Азар, Педро (резерви: Кабайеро, Ампаду, Баркли, Кристенсен, Жиру, Хъдсън-Одой, Емерсон)

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Йедлин, Лежун, Ласелс, Кларк, Ричи, Перес, Лонгстаф, Хайдън, Атсу, Рондон (резерви: Уудман, Фернандес, Манкийо, Мърфи, Хоселу, Шер, Стери)