Ливърпул постигна трудна победа като гост над Брайтън в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци се наложиха с минимален резултат 1:0, а успехът дойде след точно изпълнена дузпа в началото на второто полувреме.

Формацията на Юрген Клоп не изигра особено добри първи 45 минути, а макар че бяха по-дейният отбор на терена, "червените" не стигнаха до чиста голова ситуация. Домакините пък се защитаваха добре, като разчитаха основно на контраатаки.

Втората част започна с щурм на гостите, които получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Мохамед Салах!

От бялата точка египтянинът не сгреши и вкара за 1:0, макар че вратарят на домакините хвана ъгъла, в който бе насочена топката.

След гола играчите на Брайтън изнесоха играта в по-предни позиции, а Локадия имаше шанс да изравни, но ударът му фронтално срещу вратата бе париран от защитник на гостите.

До края на срещата Садио Мане и Мохамед Салах пропуснаха да удвоят резултата от чудесни позиции, но в крайна сметка мърсисайдци съхраниха преднината си.

Така Ливърпул отново увеличи преднината си пред Манчестър Сити на 7 точки на върха, но "гражданите" са с мач по-малко.

Брайтън - Ливърпул 0:1

0:1 Салах 50-д.'