Челси разби Норич в ранния следобед в Лондон. "Сините" се наложиха с убедителното 7:0.

"Канарчетата" играха с човек по-малко от 65-ата минута заради червения картон на Бенджамин Гибсън. Мрежата на ветерана Крул се разтресе в 8-ата минута, когато Маунт отбеляза за 1:0.

Само 10 минути по-късно, резултатът беше 2:0, голмайсторът на новия гол на "сините" беше Хъдсън-Одой. В 42 -ата минута изглежда, че победата бе осигурена чрез ново попадение на Маунт.

Абрамович иска Азар обратно в Челси

"Сините" са готови да извадят 50 милиона за белгиеца

През второто полувреме футболистите на Челси продължиха от там, където спряха след първите 45 минути. Чилуел в 57-ата минута след асистенцията на Матео Ковачич донесе предимство от 4:0 за своя тим, а 5 минути по-късно преднината се увеличи благодарение на автогола на Аронс. Шестият гол в мрежата на Крул отново отбеляза Маунт, този път от дузпа, а последният удар на гостите бе даден от същия играч за хеттрик в мача, в 91-ата минута.

С новата победа Челси вече е с 4 точки пред Ливърпул на върха в таблицата във Висшата лига, докато Норич е само с 2 точки след 9 кръга и голова разлика 2:23.