Челси победи като гост с 1:0 Манчестър Сити и намали само на шест точки преднината на Манчестър Юнайтед на върха в класирането на английската Висша лига.

За шампионите победата донесе Франк Лампард, който бе точен от дузпа в 28-ата минута на срещата. Челси вече има актив от 66 точки, а "червените дяволи" имат 72.

Това е поредният удар за наставника на Манчестър Сити Стюарт Пиърс, тъй като отбора е само на едно място от зоната на изпадащите. Според медиите на Острова той ще бъде уволнен, ако загуби и от Мидълзбро в събота.

В другия мач Арсенал победи като гост с 1:0 Астън Вила и заема трета позиция с 55 точки. Френският полузащитник Абу Диаби вкара единствения гол в 9-ата минута  на двубоя.

За домакините пълни 90 минути игра бившият капитан на националния отбор Стилян Петров, но той и неговите съотборници не успяха да се спасят от поражението.