Отборът на Челси успя да сложи край на победния марш на Ливърпул, след като "мърсисайдци" бяха в серия от седем поредни успехи от началото на сезона във Висшата лига.

Тази вечер "сините" достигнаха до обрат с 2:1 на "Анфийлд" в мач от третия кръг за Купата на Лигата.

Дарби Каунти отстрани Манчестър Юнайтед за "Карабао Къп" след изпълнение на дузпи

Дарби Каунти изхвърли Ман Юнайтед от "Карабао Къп" след драма с дузпи

Редовното време завърши 2:2

В 59-ата минута, Дани Стъридж даде преднина на "червените", но нещо в играта на Ливърпул се пречупи и това бе единственото им попадение в срещата.

След влизането на Еден Азар от резервната скамейка, лондончани тотално се преобразиха и в 79-ата минута, Емерсон успя да изравни, след като бе нужда и намесата на ВАР, за да бъде признат голът. Малко след това, белгиецът се превърна в герой и реализира за 2:1, с което изправи Челси напред в надпреварата.