Манчестър Юнайтед започна сезона във Висшата лига по категоричен начин. "Червените дяволи" победиха у дома Лийдс с 5:1.

Бруно Фернандеш се отличи с хеттрик пред пълните трибуни на "Олд Трафорд", а другите две попадения за домакините станаха дело на Грийнууд и Фред.

Новото попълнение на Юнайтед Джейдън Санчо не започна сред титулярите, но се появи на терена в 75-ата минута. Другият нов Рафаел Варан изобщо пък не беше в групата за двубоя.

Снимка 543114

Срещата започна с натиск на домакините.

Манчестър Юнайтед обяви трансфера на Рафаел Варан

Защитникът идва от Реал (Мадрид)

В 30-ата минута, "червените дяволи" успяха да поведат. Те започнаха атака след като засякоха изритана от вратаря на Лийдс топка. Тя попадна в Пол Погба, който намери Фернандеш на границите на наказателното поле, португалецът навлезе в него и стреля покрай вратаря за 1:0. До края на полувремето, въпреки домакинския натиск, не се стигна до нови попадения.

В 47-ата минути Лийдс успя да изравни след като Люк Айлинг засече подаване и изстреля неспасяем удар без колебание, който влетя в горния ляв ъгъл за 1:1. В 52-ата минута Грийнууд нанесе удар по трева, който влезе от гредата в долния десен ъгъл покрай вратаря за 2:1.

Снимка 543115

Само две минути по-късно, Погба прати фантастична извеждаща топка и намери Бруно Фернандеш, който реагира бързо, за да стигне пред вратата, и стреля отблизо по трева покрай стража за 3:1.

В 60-ата минута Фернандеш оформи своя хеттрик след подаване на Линдельоф. В 68-ата Пол Погба намери непокрития Фред в наказателното поле, който насочи топката ниско в средата на мрежата за крайното 5:1.

Манчестър Юнайтед - Лийдс 5:1