Челси победи Кристъл Палас с 2:1 в лондонско дерби от 30-ия кръг на Висшата лига. Головете на "Стамфорд Бридж" паднаха през първото полувреме. Вилиан откри резултата в 25-ата минута, а Мартин Кели си вкара автогол с 32-ата. Патрик ван Аанхолт намали в 90-ата минута.

С успеха домакините събраха 56 точки и заемат 5-о място във временното класиране. Кристъл Палас е едва 18-и с 27 пункта.

"Сините" доминираха изцяло през първото полувреме. Вилиан отново бе един от най-добрите за състава на Антонио Конте. Именно бразилецът откри резултата  в 25-ата минута след удар от границата на наказателното поле и рикошет в Томкинс. Това бе негов пети гол в пет мача.

Снимка 344744

Седем минути след това Челси стигна до втори гол. Азар пусна към Дзапакоста, който стреля Кели се опита да изчисти, но топката рикошира в Хенеси, а след това отново се върна на пътя на бранителя, който си отбеляза автогол.

Бъдещето на Давид Луис в Челси зависи от Антонио Конте

Бразилецът в момента лекува контузия

В края на полувремето Оливие Жиру бе близо до трети гол. Французинът засече подаване на Азар, но Томкинс се хвърли на шпагат и успя да изчисти топката.

Снимка 344745

В началото на второто полувреме "орлите" можеше да намалят, но удар на Сьорлот срещна гредата. В 51-ата минута Томкинс отново се намеси решително и изби опасен удар на Вилиан.

До края на срещата Хенеси отрази опасен удар от фаул на бразилеца. Оливие Жиру също се отличи с нов пропуск.

В 90-ата минута Патрик ван Аанхолт върна един гол за гостите.