Отборът на Челси записа драматична победа с 2:1 като гост на Кардиф в среща от 31-ия кръг от Висшата лига.

Домакините поведоха в началото на второто полувреме, когато Хари Артър комбинира с Виктор Камараса, който с брилянтно воле матира Кепа Арисабалага за 1:0.

Снимка 415417

Източник: БГНЕС

В 84-ата минута, "сините" успяха да изравнят. Маркос Алонсо засече топката след изпълнение на ъглов удар и я насочи към Аспиликуета, който с глава я отклони в мрежата за 1:1.

Победното попадение за лондончани дойде в добавеното време, когато Вилиан изпрати много хубаво прехвърлящо центриране към наказателното поле, където добре позициониран бе Рубен Лофтъс-Чийк, който с глава заби кълбото в долния десен ъгъл за крайното 2:1.

Снимка 415416

След тази победа, Челси събра актив от 60 точки на шестото място, като се изравни с Арсенал. Кардиф пък е 18-ти с 28.