Челси постигна очаквана победа срещу Хъдърсфийлд в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Стамфорд Бридж" приключи при резултат 5:0.

Голямата новина за лондончани бе това, че новото попълнение Гонсало Игуаин откри головата си сметка за "сините".

Снимка 404142

Източник: Twitter

Той се разписа след 16 минути игра, след асистенция на Канте, като бързо получи поздравления от всички фенове на трибуните, както разбира се и от съотборниците си на терена.

Игуаин вкара и втори гол в 69-ата минута на мача, с чудесен изстрел от границата на наказателното поле, слагайки точка на спора на терена.

Снимка 404137

Другите две попадения в срещата реализира лидерът на отбора Еден Азар.

Белгийският ас бе точен от дузпа в продължението на първата част, като ситуацията бе дълго оспорвана от гостите, но арбитрите бяха непреклонни в решението си.

Снимка 404144

Второто си попадение той вкара в 66-ата минута, след чудесно извеждащо подаване на Баркли.

Снимка 404138

Крайното 5:0 оформи Давид Луис, засекъл топката с глава след центриране от корнер. Въпреки че кълбото бе избито от бранител в противоположния ъгъл на вратата, попадението все пак бе записано на сметката на Луис.

Така Челси се съвзе след унизителната загуба с 0:4 от Борнемут през седмицата. Поражението в Южна Англия изхвърли "сините" от Топ 4, но сега тимът се завърна на бленуваната позиция.

Байерн (Мюнхен) за Хъдсън-Одой: Ще го привлечем от втория път

В клуба вярват, че ще привлекат таланта на Челси

Челси се намира в добра домакинска форма и спечели последните си вече 5 мача на "Стамфорд Бридж". Предишната среща в Лондон между двата отбора изненадващо завърши 1:1, но днес подобно развитие на двубоя не бе допуснато.

Гостите се намират в отчайваща форма и в последните си 13 двубоя имат 12 загуби и 1 равенство.