Челси постигна победа с 3:1 над Фулъм и по този начин записа първата си победа в дерби на Лондон през сезона. Попаденията за "сините" станаха дело на Никола Анелка, Флоран Малуда и Дидие Дрогба, докато за Фулъм се разписа Невланд.

С трите точки тимът на Гуус Хидинг се изравни с Ливърпул на 2-ото място. Дватата тима имат по 74 точки и изостават на 6 от лидера Манчестър Юнайтед. Срещата бе генерална репетиция за Челси преди решителния полуфинален двубой от Шампионската лига срещу Барселона в сряда.

Срещата на "Стамфорд Бридж" започна ударно за домакините и още в 1-ата минута Никола Анелка се разписа, след като отбеляза своето 16-о попадение от началото на сезона. Само три минути по-късно гостите изравниха. Дани Мърфи намери отлично Ерик Невланд в наказателното поле и норвежецът разстреля Чех за 1:1.

Попадението не смути момчетата на Гуус Хидинг и в 10-ата минута Малуда завърши точно триходова атака преминала през Анелка и Дрогба - 2:1. До края на първата част резултатът се запази, въпреки че "сините" бяха по-активни и създадоха още няколко добри положения.

В началото на втората част Челси стигна до трети гол и на практика реши двубоя. Автор на попадението стана Дидие Дрогба, който бе изведен чудесно от Никола Анелка.

До края на двубоя до нови попадения не се стигна и домакините се поздравиха с победата.

Челси – Фулъм 3:1