Челси записа пестелива победа на осминафиналите на ФА Къп. "Сините" се наложиха като гост на втородизионния Барнзли с 1:0.

Единственото попадение стана дело на Ейбрахам през второто полувреме.

Домакините започнаха амбицирано мача. В 13-ата минута, Калъм Бритън беше толкова близо до целта. Той намери центрираната топка в наказателното поле и шутира по трева към долния десен ъгъл, но Кепа Арисабалага сътвори отлично спасяване.

В 20-ата минута, играчите на Челси искаха дузпа след като Тами Ейбрахам се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията беше убеден, че нарушение няма.

Саутхамптън на четвъртфиналите на ФА Къп

Победиха Уулвърхамптън

В 62-ата минута, Антонио Рюдигер пропиля огромен шанс, извисявайки се от точката на дузпата и засичайки центриране от свободния удар, но стреля встрани от целта.

Само минута по-късно, "сините" поведоха Тами Ейбрахам отбеляза след асистенция на Рийс Джеймс, която му позволи да чукне топката в опразнената мрежа.

До края на мача не се стигна до нови голови възможности и така Челси се класира на четвърртфинал.