Челси победи Манчестър Сити с 2:1 като гост само 20-тина дни преди финала в Шампионската лига между двата отбора. Двубоят бе от 35-ия кръг на Висшата лига.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 44-ата минута, а през второто полувреме Хаким Зиеш изравни в 63-ата минута. В добавеното време на мача Маркос Алонсо донесе успеха на "сините".

Така лондончани събраха 64 точки и излязоха на трето място във временното класиране, докато Сити остава лидер, пропускайки да узакони титлата си.

Двата тима водеха доста сериозна битка в началото на мача. В 32-рата минута Вернер прати топката във вратата на Едерсон, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Когато изглеждаше, че полувремето ще завърши при нулево равенство, Сити нанесе своя удар. Кристенсен сгреши в защита, като дори се контузи в ситуацията, подарявайки топката на Жезус. Той намери Агуеро, но аржентинецът не овладя добре. Топката обаче стигна до Стърлинг, който връхлитайки на скорост вкара за 1:0.

Снимка 530033

В добавеното време Жезус падна след минимален контакт с Гилмор. Антъни Тейлър посочи бялата точка. Агуеро изпълни, като опита да го направи с т.нар "паненка", но реализацията бе лоша, а ударът много слаб. Това даде шанс на Менди да се изправи и без проблем да улови топката с една ръка.

В 63-тата минута Родри загуби топката в половината на гостите, след което играчите на Челси бързо разиграха, топката стигна до Аспиликуета, който върна по земя към Зиеш. Мароканецът стреля точно до гредата, така че Едерсон не успя да достигне кълбото - 1:1.

В 81-ата минута гол на Хъдсън-Одой беше отменен заради засада. Челси стигна до победен гол в 92-ата минута. Тогава Маркос Алонсо получи топката в наказателното поле и вкара за крайното 1:2.

Кристъл Палас победи Шефийлд Юнайтед като гост с 2:0 във Висшата лига