Челси разби Кардиф Сити с 4:1 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. С успеха „сините" се изкачиха на второ място във временното класиране, зад градските съперници от Арсенал.

Двубоят на „Стамфорд Бридж" започна обаче с шок за домакините. Давид Луис сбърка фатално, оставяйки една изритана топка уж за Чех, но Джордън Мъч я овладя и я прати в мрежата.

Челси все пак успя да изравни в 33-ата минута, точно когато феновете на стадиона започнаха да се изнервят в чакане на изравнителен гол.

Еден Азар успя да се разпише, след подаване на Ето'о, с което лондончани си подготвиха нещата за обрат след почивката.

Той дойде в 66-ата мин, когато Самуел Ето'о вкара и първия си гол за Челси. Камерунецът получи пас от Азар, измъкна се от персоналния си пазач и с хубав удар преодоля вратаря на уелсците за 2:1.

В 78-ата Челси си подпечата успеха с трети гол. Този път за попадението асистира Рамирес, а точен бе сънародника му Оскар.

4 минути по-късно Азар наниза и четвърти гол за Челси, като подобно на предното попадение, и този път вратарят на Кардиф Маршал можеше да се намеси много по-добре.