Турнир: Англия ФА Къп Стадион: Зрители: 88883
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Челси спечели Купата на Англия след минимален успех над Манчестър Юнайтед

ФА Къп отиде в ръцете на Челси, "сините" излъгаха Юнайтед с ранен гол и здрава защита

Еден Азар отбеляза единственото попадение на "Уембли" и остави на сухо Жозе Моуриньо

90+3′

Жълт картон за Тибо Куртоа, който откровено бави времето.

90+1′

Вилиян заменя звездата на днешния мач - Еден Азар.

89′

Поредица от смени на Антонио Конте. В игра се появява Алваро Мората, който ще замени Оливие Жиру.

86′

Хуан Мата е последната надежда на Моуриньо за нещо повече в този мач.

83′

ПОГБА! Никой от лагера на Юнайтед не можеше да повярва на случилото се в 83-ата минута, когато изравняването отново убягна от "червените дяволи". Пол Погба се оказа непокрит след изпълнение на корнер, но дори и по този начин изстрелът му с глава не матира съперниците от Челси.

Снимка 357589

74′

Джеси Лингард пък отстъпва мястото си на терена на Антони Марсиал.

73′

Жозе Моуриньо прибягва до двойна смяна в 73-ата минута. Първи терена напуска Маркъс Рашфорд, а на негово място ще видим Ромелу Лукаку.

72′

СТРАХОТЕН КУРТОА! Маркъс Рашфорд не успя да преодолее Тибо Куртоа и при третия си опит. В 72-ата минута той навлезе мощно в зоната на Челси, но диагоналният му изстрел бе париран от изглеждащия непробиваем днес белгийски вратар.

Снимка 357585

70′

ШАНС ЗА ЧЕЛСИ!!! Макар и натискът на Юнайтед да беше осезаем, Челси можеше да реши този мач с гол в 70-ата минута. Давид Де Хеа спаси отблизо шут на Маркос Алонсо, който се бе озовал на страхотна позиция при една бърза "синя" акция. Миг по-късно, опит да върне топката в опасната зона направи Виктор Моузес, но коженото кълбо срещна ръката на Ашли Йънг. Главният арбитър на срещата обаче незнайно защо не пожела да отсъди заслужена дузпа за тима на Конте.

64′
62′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЮНАЙТЕД! Гол във вратата на Челси все пак падна в 62-ата. Радостта на Алексис Санчес обаче не бе повече от 3 секунди, тъй като попадението на Алексис Санчес правилно бе отменено поради засада. Въпреки кристално ясната ситуация, главният рефер се застрахова и използва системата за видеоповторение.

Снимка 357586

60′

Жълт картон за Антонио Валенсия.

59′

РАШФОРД! Обръчът пред вратата на Челси се стесняваше. Ново положение за изравнителен гол се откри пред Маркъс Рашфорд в 59-ата минута. Нападателят стреля извън границите на наказателното поле, но стражът на съперника бе заел добра позиция и отрази.

52′

Тибо Куртоа действа на сигурно в 52-ата минута, след като боксира  опасен изстрел от фаул на Маркъс Рашфорд. Изпълнението му имаше идеята да бъде засечено с глава от някой негов колега, но в крайна сметка всичко завърши със спасяването на белгиеца.

Снимка 357574

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 357572

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Стихийният натиск на "червените дяволи" продължи и малко след това възможност се откри и пред непримиримия Маркъс Рашфорд. Младокът обаче бе отчаян, след като ударът му от няколко метра, попадна в тялото на играч от Челси.

44′

ШАНС ЗА ЮНАЙТЕД! Фил Джоунс можеше да се реабилитира за направената дузпа, секунди преди края на полувремето. Националът на Англия бе добре позициониран в полето на съперника и отправи изстрел с глава, който обаче не намери мрежата на "сините".

35′

Сеск Фабрегас опита късмета си от пряк свободен удар, но топката не успя да премина зад изградената стена.

Снимка 357568

29′

Отговорът на "червените дяволи" не закъсня и в 29-ата минута Пол Погба шутира от средна дистанция. Макар и заслепен от слънцето срещу него, Куртоа остави коженото кълбо безопасно да премине покрай дясната му греда.

22′

Официално предупреждение за направилия дузпата Фил Джоунс.

21′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 1:0!! ЕДЕН АЗАР - ДУЗПА!! По-силната игра на Челси бе възнаградена и лондончани поведоха в мача с настъпването на 21-ата минута. И отново всичко тръгна от Еден Азар, който пое топката по прекрасен начин в половината на Юнайтед и със светкавична скорост се понесе към полето на противника. Гонещият го Фил Джоунс пък нямаше какво друго да направи освен да го фаулира, правейки дузпа в ущърб на Юнайтед. С отговорната задача се нагърби потърпевшият, който прати Де Хеа в другия ъгъл!

13′

СПОРНО! Селекцията на Антонио Конте бе изнервена до максимална степен, след като в 13-ата минута главният съдия на мача - Майкъл Оливър отказа да отсъди дузпа в полза на "сините". Тимуе Бакайоко падна след контакт с Неманя Матич, но според рефера това не бе достатъчно наказание за наказателен удар.

Снимка 357571

8′

АЗАР!! Първият голов шанс в този двубой се откри пред символичните домакини. Фил Джоунс допусна груба грешка, опитвайки от собственото си наказателно поле да отправя извеждащ пас по земя. Всичко това спомогна за бърза контраатака на Челси, при която Еден Азар предпочете соловите действия и отправи плътен изстрел в близкия на Де Хеа ъгъл. Испанецът се намеси на висота и отрази.

Снимка 357573

5′

Типично за стиловете на двамата мениджъри, началните минути на "Уембли" са подвластни на предпазливия и позиционен футбол.

1′